ChatGPT używany do stworzenia przeprosin za The Lord of the Rings: Gollum?

ChatGPT zostało podobno wykorzystane do tego, by przeprosić graczy za pełne błędów i niedopracowane The Lord of the Rings: Gollum.

@ 09.10.2023, 11:10
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

ChatGPT używany do stworzenia przeprosin za The Lord of the Rings: Gollum?

Sztuczna inteligencja została wykorzystana w procesie pisania przeprosin za pełną błędów grę The Lord of the Rings: Gollum? Do napisania przeprosin wykorzystano podobno program ChatGPT.

W wywiadach z niemieckim portalem gier GameTwo kilku byłych pracowników Daedalic po raz pierwszy opowiedziało o tym, co poszło nie tak z licencjonowaną grą, która została mocno skrytykowana przez branżę. Tytułowi oberwało się za ogromną ilość błędów, kiepską oprawę wizualną, a także niedopracowaną mechanikę rozgrywki.

Po wydaniu The Lord of the Rings: Gollum firma Daedalic, widząc reakcję graczy oraz branżowych ekspertów, przeprosiła za stan ostateczny gry. Firma stwierdziła, że głęboko żałuje, że produkcja nie spełniła oczekiwań i obiecała ulepszyć ją w przyszłych aktualizacjach.

Teraz wiemy nieco więcej ponieważ ujawniono, że przeprosiny zostały napisane przy użyciu oprogramowania AI ChatGPT, co jest ewidentnym ignorowaniem fanów. Używanie sztucznej inteligencji w celu napisania przeprosin za kiepski tytuł, który nie spełnił oczekiwań nie było zbyt profesjonalnym posunięciem ze strony wydawcy.

Stwierdzono również, że Daedalic nie miał wiedzy o przeprosinach ani ich treści przed publikacją i że w całości zajął się nimi wydawca, czyli Nacon. To świadczy również o podejściu wydawnictwa do graczy. Niezrozumiałym jest brak odpowiedniej reakcji wobec klientów.

Jak oceniacie sytuację w związku z The Lord of the Rings: Gollum?


Sprawdź także:
The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum

Premiera: 25 maja 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji od studia Daedalic Entertainment, do tej pory znanego z przede wszystkim klasycznych przygodówek pokroju serii Depon...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:35, 09.10.2023
Współczuję tym, którzy kupili i zaufali tym partaczom Poirytowany
0 kudosBarbarella.   @   12:46, 09.10.2023
Miałam na liście życzeń ale jako że premierówki kupuję tak ze trzy lata po premierze to zawsze zdążam z tej listy skreślić jakby co. Szczęśliwy
0 kudosbalic87   @   14:35, 09.10.2023
Nie ma to jak najszczersze przeprosiny 😀 hehe 😜
0 kudosroxa175   @   14:48, 09.10.2023
Słabe zachowanie, żeby sami nie potrafili przeprosin ogarnąć. Konsternacja
0 kudosMicMus123456789   @   21:30, 10.10.2023
Cytat: mrPack
Współczuję tym, którzy kupili i zaufali tym partaczom Poirytowany


W tym przypadku to w ogóle dziwne, że ludzie zakupili tytuł na premierę, bo przed premierą doskonale było widać, że gra zbyt mocno odstaje od dzisiejszych standardów. Choć jestem fanem Władcy Pierścieni to od początku czułem, że to się nie uda. Tak samo mam wątpliwości co do nadchodzącej gry o krasnoludach z owego uniwersum.
Dodaj Odpowiedź