Final Fantasy XVI mogło zadebiutować także na PlayStation 4

Square Enix mogłoby przygotować Final Fantasy XVI w wersji dla PlayStation 4, ale wymagałoby to dodatkowego czasu.

@ 29.05.2023, 12:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Final Fantasy XVI mogło zadebiutować także na PlayStation 4

Premierę Final Fantasy XVI zaplanowano na końcówkę czerwca. Projekt dostępny będzie wówczas wyłącznie na konsolach PlayStation 5, a jeśli zdecydujecie się na to, by go sprawdzić, będziecie mogli to zrobić za sprawą udostępnionej wcześniej edycji demonstracyjnej.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, deweloperzy Final Fantasy XVI przez pewien czas planowali nie tylko wydanie dla PS5, ale także wariant przeznaczony dla PlayStation 4. Co nieco na ten temat opowiedział producent przedsięwzięcia, Naoki Yoshida, który nie chciał zdradzić niestety zbyt wielu szczegółów ponieważ sprawa dotyczyła nie tylko Square Enix, ale także Sony.

"Mogę powiedzieć, że podczas opracowywania gry planowaliśmy opcję premiery także na PS4. W trakcie dewelopingu zdaliśmy sobie sprawę, że aby osiągnąć jakość, z której będziemy dumni, musielibyśmy poświęcić na to rok lub dwa lata dodatkowej pracy".

"Musiałem w związku z tym podjąć w tym momencie decyzję. Było tak: 'W porządku, nie chcemy pracować tak długo. Zróbmy tylko wersję dla PS5'.". 

Yoshida nie wspomniał w jakim momencie podjęto tę decyzję, ale najprawdopodobniej była ona trafna. Twórcy, mogąc skupić się na jednej platformie, oddadzą w ręce graczy bardziej dopieszczone przedsięwzięcie, oferujące oprawę wizualną na poziomie, niemożliwym do osiągnięcia w przypadku tytułu crossgen.

Datę premiery Final Fantasy XVI zaplanowano na 22 czerwca, a grać będziemy wyłącznie na PlayStation 5. Pamiętajcie, że na około 2 tygodnie przed premierą w sieci pojawi się demo, o czym zresztą Was poinformujemy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:15, 29.05.2023
Pewnie musieliby ograniczyć pewne efekty i zejść z poziomu grafiki, więc podjęli słuszną decyzję, bo lepiej nie tracić środków i czasu na wersję PS4, a wykorzystać w pełni potencjał PS5.