Ubisoft zwiększy liczbę deweloperów pracujących przy Assassin's Creed o 40%

W sumie Francuzi opracowują aż 10 gier w ramach słynnego uniwersum Assassin's Creed.

@ 17.05.2023, 14:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Ubisoft zwiększy liczbę deweloperów pracujących przy Assassin's Creed o 40%

Ubisoft opracowuje w tym momencie kilka gier w uniwersum Assassin's Creed. Jako że najczęściej są to projekty dość znacznych rozmiarów, nie powinno być zaskoczeniem, że znaczna część deweloperów francuskiego wydawcy zostanie oddelegowanych do ich opracowania - szczególnie, gdy będą się one zbliżać do premiery. Ubisoft potwierdza, że niebawem tak się stanie, informując, że w najbliższych latach o 40% wzrośnie liczba deweloperów zajmujących się cyklem Assassin's Creed.

Ubisoft komentował niedawno swoje najnowsze wyniki finansowe, a prezes spółki, Yves Guillemot, powiedział w trakcie konferencji, że w ciągu "kilku najbliższych lat", jego spółka zamierza "progresywnie realokować swoje zasoby". W tym momencie w firmie nad serią Assassin's Creed pracuje około 2000 deweloperów, ale liczba ta znacząco wzrośnie w najbliższym czasie. 

"W ramach naszej progresywnej realokacji zasobów planujemy podnieść liczbę deweloperów pracujących przy marce Assassin's Creed o 40% w nadchodzących latach", powiedział Guillemot.

W tym momencie Ubisoft przygotowuje aż sześć gier z popularnej serii. Najbliższa premiera to Assassin's Creed: Mirage. Ma to być nieco mniejsze, bardziej korytarzowe przedsięwzięcie, przypominające pierwsze odsłony cyklu. Kolejne dwa projekty to Assassin's Creed RED oraz Assassin's Creed HEXE. Oba powstają od jakiegoś czasu, ale na razie nie zostały oficjalnie zaprezentowane.

Do tego dochodzi jeszcze gra dla urządzeń mobilnych, czyli Assassin's Creed Jade oraz tytuł przeznaczony dla VR, zwany kodowo Nexus. Listę kończy projekt nastawiony na rywalizację sieciową. Informacji na jego temat jest w tym momencie najmniej.

Prócz wymienionych powyżej gier, Ubisoft przygotowuje jeszcze cztery inne, znajdujące się w różnym stadium dewelopingu. Chodzi o Project Nebula, w którym mamy mieć trzy odrębne lokacje. Project Raid, czyli free-to-play nastawione na tryb współpracy dla czterech graczy. Project Echoes przeznaczony do rywalizacji, a także kontynuację wspomnianego Project Nexus.

Jest tego sporo, więc mamy nadzieję, że jakość nie ucierpi.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosthiefi   @   15:05, 17.05.2023
Po kilkunastu częściach Asassins Creed to już mi jest ta seria obojętna.
Ileż można grać ciągle w to samo?
Origins trochę odświeżył formułę, Odyssey ja rozwinął, ale już Valhalla zanudziła i zmęczyła tak, że już więcej w to nie chce grać.

Idźcie i bierzcie przykład z Capcom i ich Resident Evil Village I remake czwórki jak się pisze dobre, ładne, nowoczesne, grywalne (jak diabli) gry bez sandboksowego męczenia d.py.
Skończyć z sandboksami, kłaść naciska na narracje i wysoka grywalność.

Dołożenie kolejnych kilkuset ludzi przy tak złym zarządzaniu i kiepskim założeniom projektu nic nie da.

Lepiej niech grę robi 100 ludzi weteranów z jasnym planem niż 1000 przypadkowych ludzi z poboru i branki.
Wcześniej zrobić badanie jakie gry chcą fani i takie robić.

Za dużo już tych sandboxow, już trzecią generację konsol nimi męczą, brakuje ręcznie napisanych i dopracowanych bardziej liniowych gier czy nawet pół otwartych (ostatnia trylogia Tomb Raider).