Kolejny twórca Halo Infinite odchodzi z 343 Industries

343 Industries traci kolejnego pracownika i współtwórcę Halo Infinite.

@ 31.01.2023, 12:05
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one, xbox x/s

Kolejny twórca Halo Infinite odchodzi z 343 Industries

Kiki Wolfkill, wcześniej szef Halo i działu rozrywka w 343 Industries, najwyraźniej opuściła studio, by zająć się inną rolą w ramach szerokiego zespołu wspierającego Xboksa.

Tak wynika z jej profilu na LinkedIn, który podaje, że opuściła załogę tworzącą serię Halo w tym miesiącu. Wolfkill pracowała w 343 Industries od 2008 roku, początkowo jako producent wykonawczy Halo 4, zanim spędziła osiem lat w swojej ostatniej roli, gdzie nadzorowała stworzenie serialu telewizyjnego Halo.

Odejście Wolfkill następuje po innych niedawnych odejściach wysokich rangą pracowników studia 343 Industries, w tym dyrektora kreatywnego ds. rozgrywek sieciowych, dyrektora inżynierii i Bonnie Ross, która była szefem studia przez  ostatnie 15 lat.

Najnowsza odsłona serii, Halo Infinite, miała problemy z produkcją, różnymi opóźnieniami i zmianami przywództwa w latach poprzedzających jej wydanie w grudniu 2021 roku. Ostatecznie jednak pojawiła się na rynku. Phil Spencer, szef Xboksa, twierdzi, że 343 Industries pozostaje „krytycznie ważne dla Halo” pomimo fali zwolnień i odejść.


Sprawdź także:
Halo Infinite

Halo Infinite

Premiera: 08 grudnia 2021
PC, XBOX ONE, XBOX X/S

Halo Infinite to szósta pełnoprawna odsłona popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych ukazujących się ekskluzywnie na ekosystemie Xboksa. Za projekt odpowiada studio ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?