Serie Assassin's Creed, Far Cry oraz Tom Clancy's Rainbow Six zarobiły w minionym roku fiskalnym po 300 mln dolarów

Ubisoft nie ma powodów do narzekań. Trzy kluczowe marki wydawcy zarobiły w ostatnim roku fiskalnym naprawdę solidne pieniądze.

@ 12.05.2022, 17:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Serie Assassin's Creed, Far Cry oraz Tom Clancy's Rainbow Six zarobiły w minionym roku fiskalnym po 300 mln dolarów

Ubisoft jest jednym z największych i najbardziej znanych wydawców gier na świecie. Spółka regularnie serwuje nam kolejne odsłony swoich serii, a jak wynika z jej nowego raportu finansowego, gracze bardzo chętnie po nie sięgają. Szczególnie popularne okazały się trzy cykle - przynajmniej, jeśli chodzi o ostatnie 12 miesięcy.

Francuski wydawca opublikował w sieci nowy raport, w którym czytamy, że w minionym roku fiskalnym najwięcej zarobiły marki Assassin's Creed, Far Cry oraz Tom Clancy's Rainbow Six. Każda z nich zapewniła przychody korporacji wynoszące co najmniej 300 milionów dolarów. Łącznie zatem tylko te trzy serie zgromadziły blisko jeden miliard dolarów - prawda, że nieźle?

Jeśli chodzi o Assassin's Creed, za największe przychody odpowiada oczywiście wydane względnie niedawno Assassin's Creed: Valhalla. Nadal cieszy się ono bardzo dużą popularnością, a ze względu na ciągłe dodawanie nowej zawartości, jego popularność nie słabnie. W przypadku Far Cry mamy oczywiście do czynienia z Far Cry 6. Miniony rok był podobno najlepszy w historii marki. Tom Clancy's Rainbow Six radzi sobie świetnie m.in. za sprawą dodatki Extraction.

Gratulujemy zarobków i mamy nadzieję, że dzięki nim Ubisoft nie będzie już opóźniał swoich premier i skończy deweloping wielu dawno temu zapowiedzianych projektów, jak np. Skull and Bones. Trzymamy kciuki, aby rzeczywiście tak było!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?