Sonos prezentuje nową wersję aplikacji do sterowania systemem audio

Sonos niebawem wprowadzi do sieci całkiem nową aplikację, służącą do sterowania głośnikami firmy.

@ 23.04.2024, 15:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
sprzęt

Sonos prezentuje nową wersję aplikacji do sterowania systemem audio

Sonos zaprezentował nową wersję aplikacji, dzięki której jesteśmy w stanie kontrolować system głośników firmy. Zmianom poddano nie tylko interfejs użytkownika, upraszczając go i modernizując, ale także wszystko to, co znajduje się pod nim, więc funkcjonalność, stabilność, wydajność itd. Najważniejszym ekranem nowego oprogramowania będzie ekran startowy, albowiem to na nim znajdziemy odnośniki do poszczególnych funkcji.

Nowa wersja aplikacji Sonos udostępniona zostanie 7 maja, a spółka postanowiła już teraz pokazać użytkownikom swojego sprzętu czego mniej więcej mogą się spodziewać. Na załączonych fotkach ujrzycie jak prezentuje się nowy interfejs, jak wygląda strona główna oraz jaki kształt nadano kilku innym stronom i zakładkom. Nie wszystko zostało jeszcze ujawnione, ale przygotowujemy dla Was też artykuł na temat aktualizacji oraz wywiad, które niebawem opublikujemy na stronie.

Pierwsze co rzuca się w oczy w nowej aplikacji to brak nawigacji na dole ekranu. Zamiast tego na stronie głównej są modyfikowalne kafelki. Prócz tego, użytkownicy mogą natychmiastowo przejść do odtwarzanych treści, jeśli zdecydują przesunąć palcem od dołu do góry ekranu, niejako wysuwając specjalny panel odwtarzacza. Priorytetem jest wygoda, intuicyjność oraz nowoczesne rozwiązania.

Najważniejsze cechy nowej aplikacji to:

  • Szybszy dostęp do muzyki (i wyjście z aplikacji): Od teraz nie trzeba już przechodzić między kartami — na nowej stronie głównej wszystkie ulubione treści i przyciski sterowania znajdują się w jednym miejscu. Możliwe jest szybkie przejście do ostatnio odtwarzanych, przeglądanie biblioteki i rekomendacji z preferowanych serwisów
  • Personalizacja: Nowa aplikacja umożliwia tworzenie spersonalizowanej strony głównej, która odzwierciedlaj sposób słuchania użytkownika. Ma funkcję przypinania ulubionych treści i serwisów, przesuwania ich, edytowanie lub organizowania według własnych preferencji.
  • Wyszukiwanie we wszystkich bibliotekach streamingowych: Aplikacja umożliwia wyszukiwanie artystów, utworów, podcastów lub audiobooków we wszystkich preferowanych aplikacjach streamingowych jednocześnie, korzystając z łatwego w obsłudze paska wyszukiwania, który jest zawsze dostępny na stronie głównej.
  • Udoskonalone sterowanie systemem: Wystarczy przesunąć palcem w górę od dołu strony głównej, aby łatwo sterować całym systemem i wyświetlić wizualny podgląd treści aktualnie odtwarzanych na każdym urządzeniu, szybko zgrupować głośniki i wybrać idealny poziom głośności z dowolnego miejsca w aplikacji.

"20 lat temu wprowadziliśmy pierwsze na świecie systemy audio multiroom, a teraz z dumą możemy powiedzieć, że nasze produkty są obecne w ponad 15 milionach domów na całym świecie. Zawsze staramy się być na bieżąco z innowacjami i słuchać opinii naszych lojalnych klientów. Dlatego też poczuliśmy, że to już czas, aby gruntownie przeprojektować naszą aplikację. Po dokładnym planowaniu i testowaniu jesteśmy pewni, że nowa wersja aplikacji jest łatwiejsza w obsłudze, szybsza i lepsza. To kolejny krok w kierunku poprawy doznań dźwiękowych naszych użytkowników, a nam nowa aplikacja umożliwia wprowadzanie do oferty nowych kategorii i rozbudowywanie doświadczeń" - powiedział Patrick Spence, CEO Sonos.

"Dzisiejszy sposób słuchania muzyki uległ fragmentacji - nasze ulubione utwory rozproszone są po różnych platformach, często ze względu na dostęp ekskluzywnych treści, preferencje algorytmów lub po prostu chęć uniknięcia tworzenia tych samych playlist w wielu miejscach. Jako jedyna firma z otwartą platformą, oferująca szeroki wybór serwisów streamingowych, Sonos zapewnia jedno miejsce, z którego łatwo można kontrolować system i wybierać ulubione utwory. Nowa wersja naszej aplikacji zapewnia najbardziej płynny streaming wśród dostępnych opcji, zapewniając użytkownikom dostęp do wielu treści i funkcji sterowania z poziomu intuicyjnej strony głównej" - dodał Maxime Bouvat-Merlin, Kierownik produkcji w Sonos.

Nowa aplikacja internetowa, dostępna z każdej nowoczesnej przeglądarki internetowej, daje słuchaczom taką samą możliwość łatwego sterowania systemem, co aplikacja mobilna. Aplikacja internetowa zastąpi dotychczasowy pulpit nawigacyjny Sonos i będzie dostępna wraz z nową wersją aplikacji mobilnej 7 maja 2024 r.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?