71% przychodów Electronic Arts pochodzi z gier-usług

Electronic Arts zarabia naprawdę ogromne pieniądze na grach usługach. Poznaliśmy dokładne dane z raportu finansowego korporacji.

@ 12.05.2022, 16:48
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

71% przychodów Electronic Arts pochodzi z gier-usług

Pisaliśmy dziś o tym, że Electronic Arts przygotowuje sporo interesujących gier na początek 2023 roku. Wieści takie napłynęły do nas z raportu finansowego korporacji. Teraz natomiast skomentujemy sam raport, bo on też jest zdecydowanie wart Waszej i naszej uwagi.

Electronic Arts zarobiło w ostatnich dwunastu miesiącach naprawdę sporo, a znaczna część tej kwoty pochodzi z gier-usług, które bezustannie rozwija wydawca. Gdy poznacie szczegóły, zrozumiecie dlaczego tak wiele innych korporacji również chce kawałek tego tortu. Niestety mało której grze udaje się zdobyć taką popularność, jak Apex Legends.

Z raportu EA czytamy, że w ostatnim roku fiskalnym, czyli pomiędzy kwietniem 2021, a marcem 2022 roku spółka swoje zyski w 71% zawdzięcza grom-usługom. Chodzi tu o niebywałe 5,4 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 17% w stosunku do roku poprzedniego. Sama sprzedaż gier to natomiast 2,4 mld dolarów i tu także mamy wzrost, tyle że o 34% w stosunku do roku ubiegłego.

Jeśli chodzi o gry-usługi, na pewno najwięcej zarabia Apex Legends. Sprzedaż pełnych wersji gier to natomiast na pewno FIFA oraz Madden NFL. Można spokojnie założyć, że kiepskie Battlefield 2042 swój wkład w stan finansów korporacji ma niewielki.

Nam nie pozostało nic innego, jak pogratulować. Dobry stan finansowy EA powinien się przełożyć na solidne gry, na co oczywiście liczymy!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?