Skalperzy w USA pod lupą, rząd zabroni wykorzystywania botów

Twórcy nowej ustawy chcą, aby wszyscy mieli takie same szanse na zakup prezentów. Nie może być tak, że kombinatorzy będą zarabiać, sztucznie zawyżając ceny.

@ 01.12.2021, 21:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Skalperzy w USA pod lupą, rząd zabroni wykorzystywania botów

Sytuacja na rynku komputerów i konsol nie jest najlepsza. Zarówno nowych konsol, jak i podzespołów do blaszaków nie ma, albo są dostępne w bardzo małych ilościach. Sprawy dodatkowo komplikują tzw. skalperzy, czyli osoby korzystające z botów wykupujących rozmaite dobra, które następnie odsprzedawane są często za znacznie wyższe od pierwotnych kwoty.

Skalperzy dali się mocno we znaki w przypadku PlayStation 5, które od premiery naprawdę niełatwo dostać. Niebawem boty wykorzystywane do robienia zakupów mogą się jednak stać nielegalne. Najpierw do boju z nimi wyruszy rząd Stanów Zjednoczonych, ale po nim mogą to samo zrobić kolejne.

Jeśli chodzi o USA, odpowiedni projekt do walki ze skalperami złożyła grupa senatorów. Jak donosi VGC, jego celem jest zakaz stosowania botów robiących zakupy. Zmuszają one bowiem Amerykanów "do przesiadywania przed komputerami z nadzieją na zakup jakiegoś trudno dostępnego produktu", podczas gdy powinni oni przebywać z rodzinami i cieszyć się z tego faktu.

"Boty tego typu nie tylko wykorzystują konsumentów, ale są także problemem dla małych biznesów, lokalnych sprzedawców oraz innych przedsiębiorców, starających się mieć najlepsze produkty dla swoich klientów", stwierdził jeden z twórców nowej ustawy. Celem ustawodawców jest wyrównanie szans i niedopuszczenie do tego, by skalperzy wykorzystywali ciężko pracujących rodziców, podnosząc ceny prezentów dla ich pociech.

Co ciekawe, niebawem podobną ustawą może się zająć rząd Wielkiej Brytanii. Dyskusje na ten temat trwają tam od jakiegoś czasu i wcześniej czy później mogą się zmaterializować, za co trzymamy oczywiście kciuki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:49, 02.12.2021
Może się ktoś weźmie w końcu za ten proceder na poważnie Zły
0 kudosguy_fawkes   @   16:34, 02.12.2021
Idea szczytna, sam jesteś za całkowitym uśmierceniem botów, ale rządowi chodzi też o pieniądze, które często przez to uciekają do szarej strefy. To plaga także u nas - nawet na OLX są oferty czasowego wynajmu botów polujących na karty graficzne, co jest godne pogardy, ale Janusze biznesu mają gdzieś poczucie wstydu i przekroczą każdą granicę. Niemniej taki zakaz będzie z pewnością bardzo trudny do wyegzekwowania.