God of War dla PC nie jest przygotowywane przez SIE Santa Monica

Opracowanie portu God of War powierzono zewnętrznemu studiu. Twórcy wydania dla konsol PlayStation 4 zajęci są bowiem kontynuacją gry.

@ 26.10.2021, 16:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

God of War dla PC nie jest przygotowywane przez SIE Santa Monica

God of War z 2018 opracowane zostało oczywiście przez SIE Santa Monica. Obecnie ekipa ta przygotowuje God of War: Ragnarok i siłą rzeczy nie mogła się zająć przeniesieniem "jedynki" na komputery osobiste. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, port powierzono studiu Jetpack Interactive (za Ars Technica).

Datę premiery komputerowego wydania God of War poznaliśmy niedawno. To kolejny projekt Sony, który zadebiutuje na czymś innym, niż konsola PlayStation. Ze względu na to, że wszystkie studia należące do Japończyków są zajęte, postanowiono por przekazać zewnętrznej ekipie.

Jetpack Interactive to studio kanadyjskie z siedzibą w Vancouver. To właśnie jego pracownicy przygotowują port God of War dla PC, choć nie robią tego w pełni samodzielnie. Nadzór nad dewelopingiem objęło oczywiście SIE Santa Monica. Oryginalni twórcy dbają o to, by wszystko poszło gładko, a finalny produkt spełniał oczekiwania graczy.

Premiera God of War na PC zaplanowana została na 14 stycznia 2022 roku. Jeśli chodzi o God of War: Ragnarok, konkretnego terminu nie znamy, ale spodziewamy się go w 2022 roku.


Sprawdź także:
God of War 2018

God of War 2018

Premiera: 20 kwietnia 2018
PS4, PC

Mimo że God of War to kontynuacja ostatniej części trylogii, gra przy tytule nie ma kolejnego numerka. Deweloperzy chcą dać nam w ten sposób znać, że to zupełnie nowa opo...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   17:17, 26.10.2021
Było do przewidzenia że zlecą jakiejś innej ekipie.