20 lat marki Xbox - na 15 listopada zapowiedziano rocznicowy stream

15 listopada o godzinie 19 naszego czasu odbędzie się specjalny stream zorganizowany przez Microsoft, w który wspominane będzie 20 lat historii marki Xbox. W tym roku bowiem obchodzimy okrągłą rocznicę wprowadzenia pierwszej konsoli na amerykański rynek.

@ 15.11.2021, 16:53
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
xbox, xbox 360, xbox one, xbox x/s

20 lat marki Xbox - na 15 listopada zapowiedziano rocznicowy stream

W tym roku Microsoft obchodzi dwudziestolecie marki Xbox - dokładnie 15 listopada 2001 roku na amerykański rynek trafiła pierwsza konsola tej korporacji, znanej przede wszystkim z systemu operacyjnego Windows. Dokładnie tego dnia, jednak 20 lat później, odbędzie się specjalny stream świętujący to doniosłe wydarzenie!

Aktualizacja: To już dzisiaj! Transmisja z okazji 20-lecia marki Xbox odbędzie się o godzinie 19 polskiego czasu - odtwarzacz dostępny jest na dole niniejszej wiadomości. Stream posiada wgrane polskie napisy!

Obchody dwudziestolecia Xboksa rozpoczęto de facto wraz z ogłoszeniem pre-orderów na specjalne edycje sprzętów dla konsol Xbox One oraz Xbox Series X|S - kontrolera i przewodowych słuchawek. Stylizowane na wzór oryginalnego Xboksa dokładnie w rocznicę zostaną wysłane dla kupujących (i trafią prawdopodobnie do szerszej dystrybucji).

Na 15 listopada o godzinie 19 naszego czasu zaplanowano także rocznicową transmisję - zapowiedziano na Xbox Wire. Będzie to wydarzenie podsumowujące nie tylko historię konsol, wydarzeń z nimi związanych czy ikonicznych gier, ale także poświęcone cyklowi Halo. W 2001 roku bowiem na rynek trafiła pierwsza odsłona tej kultowej dla MS marki FPS-ów science-fiction. Nie łudźmy się jednak na jakiekolwiek zapowiedzi: żadna nie będzie miała wówczas miejsca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   17:47, 21.10.2021
Włączyłem się w świętowanie składając już jakiś czas temu pre-order na rocznicowe wydanie kontrolera Puszcza oko
0 kudosguy_fawkes   @   15:13, 24.10.2021
20 lat to już niezła historia - MS idzie na rynku konsol naprzemiennie źle i dobrze, ale cieszę się, że pierwszy Xbox jednak się pojawił, bo przetarł szlak i pod paroma względami był nawet lepszy od PS2. Zapowiedzi nie będzie, ale można rozdadzą jakieś gry, bo tak się już działo. ;)
0 kudosmrPack   @   10:48, 25.10.2021
Cytat: guy_fawkes
Zapowiedzi nie będzie, ale można rozdadzą jakieś gry, bo tak się już działo. ;)
Jestem za Cool