Diablo II: Resurrected na Nintendo Switch z ograniczoną ilością graczy w multi

Liczbę grających na jednym serwerze w wersji na Switcha ucięto o połowę. Nie podano jednak logicznego wytłumaczenia tej decyzji.

@ 20.09.2021, 15:42
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
switch

Diablo II: Resurrected na Nintendo Switch z ograniczoną ilością graczy w multi

Twórcy odświeżonego Diablo II: Resurrected na kilka dni przed premierą gry poinformowali o pewnym ograniczeniu, jakie spotka osoby grające w ten tytuł na Nintendo Switch. Mowa tutaj o zmniejszonej pojemności serwerów.

Konkretniej chodzi o to, że zamiast 8 graczy, na serwerach w przypadku wersji na Switcha zagra o połowa mniej graczy, czyli maksymalnie 4 osoby. Oznacza to nie tylko rozgrywkę w mniejszym gronie, ale przełoży się też na zdobywane przez postać doświadczenie i sam poziom trudności - gra skaluje obie wartości do ilości graczy na serwerze.

Deweloperzy nie podzielili się informacją, dlaczego zastosowano takie ograniczenie, ale zapewne chodzi o ograniczoną moc obliczeniową Switcha - zbyt wielu graczy na ekranie mogłoby negatywnie wpłynąć na wydajność, przy bardzo ograniczonej mocy obliczeniowej handhelda od Nintendo.

Premiera Diablo II: Resurrected już 23 września. Oprócz Switcha, gra trafi na szereg innych platform, w tym PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series S|X.


Sprawdź także:
Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected

Premiera: 23 września 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Diablo II: Resurrected to odświeżone wydanie kultowego hack & slasha z 2000 roku - Diablo II. Oryginał wpisał się w annały gatunku jako świetne rozwinięcie idei wykreowan...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?