Diablo II: Resurrected (PC) - okladka

Diablo II: Resurrected (PC)

Premiera:
23 września 2021
Premiera PL:
23 września 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Diablo II: Resurrected (PC)
Materdea @ 13:17 23.02.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻 Odpowiedzialny za encyklopedię i poradniki.

Śr. długość gry: 20h 0min

+ czaswięcej

Diablo II: Resurrected to odświeżone wydanie kultowego hack & slasha z 2000 roku - Diablo II. Oryginał wpisał się w annały gatunku jako świetne rozwinięcie idei wykreowanej przez swoją poprzedniczkę, pierwszą część Diablo. Remaster oprócz odświeżonej "podstawki" zawiera również dodatek wydany w 2001 roku - Diablo II: Pan Zniszczenia.

W Diablo II: Resurrected ponownie wcielamy się w wojownika z wybranej przez nas klasie, który przeżywszy walkę z pierwszej części, tym razem na dobre musi pozbyć się tytułowego Pana Grozy. Historia zamknięta jest, podobnie jak w oryginale, w pięciu aktach, w których przemierzamy rozmaite lokacje - od miasteczek i zrujnowanych wiosek przez mroczne i skryte w ciemnościach podziemia oraz katakumby.

Diablo II: Resurrected wraca z tym, co Diablo II miało najlepszego - mroczną atmosferą i świetnym gameplayem. Remaster wpisuje się w ideę StarCraft: Remastered - rozgrywka pozostała bez zmian, niemal od zera zbudowano zaś oprawę wizualną. W grze mamy m.in. dynamiczne oświetlenie, usprawnione animacje, a także znacznie lepiej prezentujące się zaklęcia oraz elementy otoczenia jak i same lokacje. Deweloperzy podrasowali rozdzielczość do 4K oraz odtworzyli klatka po klatce 27 minut ikonicznych scenek przerywnikowych. Ścieżkę nagrano ze wsparciem dla dźwięku przestrzennego w standardzie Dolby 7.1.

Diablo II: Resurrected oferuje możliwość przełączania się "w locie" między oryginalną, a zremasterowaną grafiką, a także wspiera modyfikacje i możliwość przenoszenia zapisów gry między wersjami gry na różne urządzenia.

Wymagania: Twórcy gry Diablo II: Resurrected ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Diablo II: Resurrected (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosGuilder   @   09:54, 24.09.2021
Nie wiem, czy słyszeliście, ale niektóre sklepy (w tym też niestety ceniony dotąd przeze mnie X-kom) wystawiły starą wersję w dniu premiery Resurrected i jeszcze do tego zupełnie "przypadkowo" w sugerowanej cenie remastera. Niby głęboko w opisie dane są pokazane i można zweryfikować, że to nie ten produkt, którego wielu teraz szuka, ale niesmak pozostaje. Smutny
Dziwi mnie też to, że abstrahując od etyki (której w biznesie zawsze było mało, ale co roku jest jeszcze mniej) jest to idiotyzm także z ekonomicznego punktu widzenia. No bo krążą po Internecie informacje, że ktoś faktycznie się na to złapał. Ale "zyski" na pewno nie przekroczą strat wizerunkowych i utraty potencjalnych zysków, bo ktoś inny, zdegustowany taką postawą, uprze się i kupi jakiś inny produkt specjalnie gdzieś indziej.