Diablo 2: Resurrected otrzymuje wsparcie dla DLSS, ale nie działa ono idealnie

Twórcy dodali wsparcie dla NVIDIA DLSS do remake'u Diablo II. Gracze zgłaszają jednak, że technologia nie działa tak dobrze, jakby tego chcieli.

@ 04.12.2021, 07:30
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Diablo 2: Resurrected otrzymuje wsparcie dla DLSS, ale nie działa ono idealnie

Dostępne na rynku od końca września Diablo 2: Resurrected właśnie otrzymało kolejną aktualizację. Ważący niecałe 150 MB patch wprowadza m.in. wsparcie dla NVIDIA DLSS. Technologia zdaje się nie działać jednak tak optymalnie, jakbyśmy tego chcieli.

Posiadacze kart NVIDIA RTX 2000 oraz RTX 3000 mogą już skorzystać z DLSS w remake'u Diablo II, ale chyba nie jest to najlepszy pomysł. Jak donoszą gracze, DLSS w Diablo II: Resurrected działa co najwyżej "tak sobie". Nawet na ustawieniu "Quality" widać wyraźne rozmazanie prezentowanego obrazu, a jeszcze gorzej jest na trybie wydajności. Zdaje się więc, że twórcy będą musieli doszlifować działanie technologii.

NVIDIA DLSS pozwala na przyspieszenie działania gry, kosztem - w teorii - delikatnej obniżenia jakości obrazu. Technologia działa na najnowszych kartach od NVIDIA i przydaje się szczególnie w wysokich rozdzielczościach - 1440p czy 4K, gdzie karty graficzne są szczególnie obciążone i każdy wzrost wydajności jest mile widziany. Jak jednak widać, nie zawsze twórcom danej gry udaje się w dobrym stopniu zaimplementować to rozwiązanie. Dużo sprawniej działa ono chociażby w Red Dead Redemption II, gdzie przyrost wydajności jest wręcz ogromny, a jakość obrazu spada bardzo delikatnie.

Najnowszy patch do Diablo II: Resurrected oznaczony numerkiem 2.3 wprowadza też szereg innych poprawek. Wśród ważniejszych można wymienić m.in. opcję skalowania trudności dla rozgrywki single player, wskaźnik mówiący nam, gdy postać nie trafi ciosu czy poprawę poruszania się przywoływanych przez nas sługusów. Więcej detali na jego temat we wpisie na blogu twórców. Łatka trafiła na wszystkie docelowe platformy - także konsole.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?