Resident Evil: Village - kolejna łatka optymalizująca grę na PC jest w drodze

Firma Capcom obiecała, że zoptymalizuje działanie Resident Evil: Village na komputerach osobistych. Jeszcze dziś powinna pojawić się kolejna aktualizacja gry, poprawiająca jej działanie na blaszakach. Kolejne są podobno w drodze.

@ 24.08.2021, 13:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Resident Evil: Village - kolejna łatka optymalizująca grę na PC jest w drodze

Resident Evil: Village dostępne jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox i PlayStation. Mimo że Wasz komputer może spełniać wymagania sprzętowe gry, nie oznacza to automatycznie, że będzie ona działać z zadowalającą wydajnością. Capcom, świadomy słabej optymalizacji projektu, zapowiedział właśnie kolejną aktualizację skupiającą się na tym elemencie.

Wieść o nadchodzącej łatce dla komputerowej wersji Resident Evil: Village dociera do nas z Twittera firmy Capcom. Z wpisu dowiadujemy się, że patch poprawi działanie gry, a przy okazji umożliwi odpalenie jej na procesorach, które do tej pory nie były w stanie Resident Evil: Village uruchomić. Nie wiemy niestety o jakich jednostkach centralnych mowa, a zatem trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na notatkę dołączoną do patcha. Aktualizacja powinna pojawić się jeszcze dziś, a dostępna będzie oczywiście na Steam.

Co ciekawe, patch jest odpowiedzią wydawcy na zamieszanie związane z Denuvo - systemem do walki z piratami. Okazało się bowiem, że nielegalnie pozyskana wersja Resident Evil: Village działa lepiej niż wariant sklepowy, a to oznaczało, że płacący gracze są w gorszej sytuacji od niepłacących. Capcom zapowiedział, że sytuację zmieni i rozpoczął proces optymalizacji gry. Jego rezultaty zobaczymy - mamy nadzieję - niebawem.

Jeśli rozważacie zakup Resident Evil: Village, koniecznie spójrzcie na naszą recenzję. Bawiąc się korzystajcie natomiast z naszego kompleksowego poradnika.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   19:47, 24.08.2021
Optymalizująca grę czy łatająca dziurawe Denuvo?