Ubisoft z rekordowym kwartałem

Sprzedaż gier Ubisoftu nie była jeszcze tak wysoka.

@ 10.02.2021, 11:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft z rekordowym kwartałem

Nie wszystko, co zostało w ostatnim czasie przygotowane przez Ubisoft zyskało przychylność recenzentów oraz graczy, nie oznacza to jednak, że spółka jest w tarapatach. Wręcz przeciwnie. Francuzi raportują, że zainteresowanie ich usługami jest najwyższe w historii. Efekt jest taki, że Ubisoft może się pochwalić najlepszym kwartałem fiskalnym od momentu powstania korporacji.

W najnowszym raporcie finansowym, obejmującym okres od października do grudnia 2020 roku czytamy, że Ubisoft zanotowało najwyższe w historii dochody. Szef spółki, Yves Guillemot, przyznał, że tak dobrych wyników za pojedynczy kwartał nie udało im się jeszcze zanotować. Podkreślił on również, że to zasługa kilku świetnie sprzedających się projektów, a konkretniej Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed: Valhalla and Immortals: Fenyx Rising.

Wydawca pochwalił się następnie, że jeśli chodzi o liczbę sprzedanych gier w 2020 roku, Ubisoft jest na czele stawki. Okupuje on też drugie miejsce w przypadku konsol nowej generacji (PS5 i Xbox Series X|S), a trzecie na Switchu.

Idąc dalej, największą popularnością cieszyły się gry Ubisoftu przeznaczone dla PS4 oraz PS5. Odpowiadały one za 37% wszystkich sprzedanych pudełek. Na kolejnej pozycji były Xbox One i Xboksy Series X|S z 23% udziałem w sprzedaży, a następnie PC (21%) oraz Switch (13%). Największym rynkiem zbytu okazała się - tu nie ma zaskoczenia - Północna Ameryka, zgarniając 48% pudełek.

Nie zostaje nam oczywiście nic innego, jak pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?