Acer prezentuje 6 nowych monitorów z serii Predator i Nitro dla graczy

Szukacie nowego ekranu? Zerknijcie na nowości od Acera.

@ 29.10.2020, 19:36
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, sprzęt

Acer prezentuje 6 nowych monitorów z serii Predator i Nitro dla graczy

Firmę Acer doskonale kojarzymy przede wszystkim z wydajnych gamingowych laptopów i komputerów, ale tajwański producent ma w swojej ofercie też m.in. świetne monitory - co ważne, z różnych przedziałów cenowych. Właśnie zaprezentowano kilka nowości z linii Predator oraz Nitro, przeznaczonych dla wymagających graczy, ale też osób które zajmują się profesjonalną obróbką wideo czy grafiki.

Łącznie zaprezentowano aż cztery modele z serii Predator oraz dwa modele z serii Nitro.


Predator XB273U NV, część serii XB3 VisionCare, został zaprojektowany, aby zapewnić graczom jak najbardziej komfortowe wrażenia z gry. Predator XB273U NV, to jeden z pierwszych monitorów do gier, który uzyskał certyfikat Eyesafe, świadczący o odfiltrowaniu niebieskiego światła przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnej i żywej jakości kolorów. Dodatkowo, Acer VisionCare 4.0 zawiera szereg technologii - LightSense, AdaptiveLight, ColorSense i ProxiSense - które mierzą światło otoczenia, a następnie automatycznie dostosowują jasność monitora i temperaturę barwową do warunków zewnętrznych, pomagając zmniejszyć zmęczenie oczu.

Krystalicznie czysty 27-calowy ekran QHD (2560x1440) Agile-Splendor IPS zapewnia szerokie kąty widzenia, krótki czas reakcji 1 ms i częstotliwość odświeżania do 170 Hz po podkręceniu, a 95% pokrycie przestrzeni DCI-P3 i błąd Delta E <1 pozwala uzyskać niezwykle realistyczny obraz. Certyfikat VESA DisplayHDR 400, XB273U NV zapewnia prawdziwą 8-bitową głębię kolorów i dynamicznie dostosowuje jasność do wyświetlanej sceny, zapewniając przy tym poprawę kontrastu, z kolei RGB LightSense pozwala na synchronizację koloru podświetlenia monitora z muzyką, innymi materiałami wideo, co zwiększa jego atrakcyjność. Możliwa jest też bezprzewodowa synchronizacja barw i rytmu oświetlenia z innymi monitorami w celu spotęgowania efektów wizualnych. Ergonomiczna podstawa z kolei pomaga użytkownikom znaleźć właściwy kąt, umożliwiając im. regulację nachylenia, wysokości i obrotu monitora.


24,5-calowy monitor Predator XB253Q GW charakteryzuje się panelem IPS o rozdzielczości FHD (1920x1080 pikseli) kompatybilnym z technologią Nvidia G-Sync. Płynność rozgrywki jest zapewniania przez aż 280 Hz odświeżanie (w trybie OC) i bardzo krótki czas reakcji wynoszący zaledwie 0,5 ms (GtG). Ze względu na te parametry Predator XB253Q GW jest dedykowany szczególnie fanom strzelanek lub gier wyścigowych, gdzie płynność obrazu oraz precyzja są najważniejsze. Monitor oferuje też podświetlenie RGB LightSense z dziewięcioma różnymi efektami specjalnymi, które można zsynchronizować  z rytmem muzyki, gier i nie tylko. Mamy też ergonomiczną podstawę umożliwiającą regulację jego nachylenia, wysokości i obrotu.


Predator XB323U GX jest kompatybilny z NVIDIA G-SYNC i wyposażony w 32-calowy panel IPS o rozdzielczości QHD (2560x1440 pikseli) z szybką częstotliwością odświeżania wynoszącą 270 Hz (w trybie OC) i czasem reakcji wynoszącym zaledwie 0,5 ms (GtG). Dzięki tym charakterystykom Predator XB323U GX zapewnia płynność i niskie opóźnienia, czyli tego co chcą gracze. Tymczasem 99% pokrycia palety barw Adobe RGB sprawia, że jest to doskonały wybór dla graczy, którzy np. tworzą filmy z ich rozgrywki. Certyfikat VESA DisplayHDR 600 wskazuje, że XB323U GX obsługuje 8-bitowe przetwarzanie sygnału i ma strefy wygaszania. Pozwala to osiągnąć bardziej realistyczny efekt szczególnie w ciemniejszych scenach, gdzie znajdują się też jasne punkty. Ponadto, monitor pozwala użytkownikom możliwość regulacji nachylenia, wysokości i obrotu.


Predator X34 GS zapewnia szerokie pole widzenia użytkownika dzięki gigantycznemu 34-calowemu zakrzywionemu panelowi IPS o rozdzielczości UWQHD (3440x1440 pikseli). Monitor zapewnia płynną rozgrywkę dzięki połączeniu wysokiego 180 Hz odświeżania (w trybie OC), ultra niskiego czasu reakcji (0,5 ms GtG) oraz technologii Nvidia G-Sync. Monitor charakteryzuje się też certyfikatem VESA DisplayHDR 400 oraz 98% pokryciem przestrzeni DCI-P3 zapewniając ostry i żywy obraz. Elastyczna podstawa zapewnia użytkownikom możliwość regulacji jej nachylenia, obrotu i wysokości. Dwa zintegrowane 7-watowe głośniki eliminują potrzebę stosowania zewnętrznych głośników.


Acer Nitro XV272U KV oferuje oszałamiająco czystą rozgrywkę w rozdzielczości QHD (2560x1440 pikseli) z niskim błędem odwzorowania kolorów Delta E <1 i 95% pokryciem przestrzeni DCI-P3. Płynność rozgrywki jest zapewniana przez 170 Hz odświeżanie panelu IPS (w trybie OC) połączone z krótkim czasem reakcji wynoszącym 1 ms (GtG). Oprócz świetnego wyglądu monitor jest również wyposażony w technologie LightSense, ColorSense i ProxiSense, zapewniające użytkownikom wygodniejsze wrażenia dzięki automatycznej regulacji ustawień monitora na podstawie oświetlenia otoczenia.


Nitro XV272 LV jest wyposażony w panel IPS o rozdzielczości FHD (1920 x 1080 pikseli) i oferuje odświeżanie wynoszące 165 Hz (w trybie OC). Ponadto, monitor charakteryzuje się 90% pokryciem przestrzeni DCI-P3 i bardzo niskim błędem odwzorowania kolorów Delta E <1, co sprawia, że obraz jest bardzo żywy.


Jeśli chodzi o ceny i dostępność, to prezentują się one następująco:

  • Predator XB273U NV będzie dostępny w Europie  w styczniu już od 549 EUR
  • Predator XB253Q GW będzie dostępny w Europie  w styczniu już od 449 EUR
  • Predator XB323U GX będzie dostępny w Europie  w grudniu już od 999 EUR
  • Predator X34 GS będzie dostępny w Europie  w grudniu już od 1099 EUR
  • Nitro XV272U KV będzie dostępny w Europie  w grudniu już od 469 EUR
  • Nitro XV272 LV będzie dostępny w Europie  w grudniu już od 319 EUR

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?