Acer ogłasza najnowsze linie notebooków konsumenckich z serii Swift, Spin i Aspire

Nowe konstrukcje będą dostępne w nadchodzących miesiącach.

@ 29.10.2020, 20:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt

Acer ogłasza najnowsze linie notebooków konsumenckich z serii Swift, Spin i Aspire

Firma Acer jest wiodącym producentem sprzętu komputerowego. Korporacja bezustannie rozwija swoją ofertę, a z najnowszych doniesień wynika, że niebawem na rynek wprowadzi nowe produkty z serii Swift, Spin oraz Aspire. Dedykowane są one osobom pracującym w podróży, ceniącym sobie doskonałą wydajność i znakomitą jakość obrazu.

Pierwsza nowa propozycja to Acer Swift 3X, określany mianem cienkiego, lekkiego i wydajnego. Konstrukcja ta wyposażona została w dedykowany układ graficzny Intel Iris Xe MAX oraz procesor Intel 11. generacji. Sprawdzi się on wyśmienicie, jeśli zajmujecie się fotografią lub produkcją filmów.

Cechy charakterystyczne Swift 3X to niewielka waga (1,37 kg), a także duża wytrzymałość akumulatora. Laptop jest w stanie działać na jednym ładowaniu nawet 17,5 godzin. Co istotne, ładowanie nie jest jakoś przesadnie długie. Wystarczy 30 minut, aby móc pracować 4 godziny. Laptop został wyposażony w kartę sieciową Intel Wi-Fi 6 oraz w liczne porty - w tym USB-C, Thunderbolt 4 i USB3.2 Gen 2, zapewniające szybki i wygodny transfer danych.

"W serii Swift zawsze chodziło o przesuwanie granic, próbując zmieścić jak najwięcej mocy w możliwie przenośnym pakiecie" - powiedział Jerry Kao, Co-COO, Acer Inc. "Nowy Swift 3X kontynuuje ten sposób myślenia dzięki dedykowanej karcie graficznej w eleganckiej obudowie. Produkt jest przeznaczony dla tych, którzy potrzebują stylu i wydajności w czasie podróży".

"To ekscytujące widzieć jak nowa seria laptopów Aspire, Spin i Swift wykorzystuje rzeczywistą wydajność i integrację platformy, jaką zapewniają nowe procesory Intel Core 11. generacji" - powiedział Chris Walker, wiceprezes i dyrektor generalny ds. Klientów mobilnych Platformy, Intel. "Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z firmą Acer, aby odblokować nowe możliwości dla twórców korzystających z cienkich i lekkich laptopów z niezrównaną wydajnością 11. generacji oraz całkowicie nową dedykowaną kartą graficzną Intel Iris Xe MAX czego owocem jest Swift 3x".

Druga nowość to Acer Spin 5. To ultracienka konstrukcja wyposażona w ekran dotykowy, nagrodzona Red Dot Design Award 2020. Komputer ten należy do konwertowalnych notebooków, co oznacza, że posiada specjalny zawias umożliwiający przekształcenie go w ekran dotykowy.

Acer Spin 5 zasilany jest procesorem Intel Core i7 oraz zintegrowanym układem graficznym Iris Xe. Wyśmienitej jakości ekran IPS charakteryzuje się proporcjami 3:2, zapewniającymi o 18% większą powierzchnię ekranu w stosunku do formatu 16:9. Ekran ma warstwę dotykową, która wraz z rysikiem Acer Active Stylus z technologią Wacom AES idealnie nadaje się do zadań kreatywnych wymagających sporządzania szkiców bądź rysunków.

Acer Spin 5 jest w stanie działać 15 godzin na pojedynczym ładowaniu baterii.

Kolejna nowość to Acer Spin 3, którego 13,3-calowy ekran (IPS o rozdzielczości 2560x1600 pikseli) zapewnia niezrównaną produktywność, a przy okazji niesamowitą mobilność. Podobnie, jak w przypadku Spin 5, otrzymujemy procesor Intel Core 11. generacji z grafiką Iris Xe.

Spin 3 obraca się o 360 stopni, dając użytkownikom więcej możliwości pracy. Jest on również wyposażony we wbudowany aktywny rysik Acer z 4096 poziomami czułości na nacisk. W środku konstrukcji są m.in. dwa dyski SSD oraz karta Wi-Fi Killer 1650.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o Acer Aspire 5 - w którym zamontowano procesor Intel Core 11. generacji oraz grafikę Iris Xe lub opcjonalny układ NVIDIA GeForce MX450. Nowa seria notebooków zapewnia szybkie wykonywanie wielu zadań jednocześnie, stawiając na produktywność oraz elastyczność. Tę drugą ułatwia dotykowy ekran Full HD IPS.

Laptop może być wyposażony w maksymalnie 24 GB pamięci DDR4. W jego wnętrzu znajdujemy SSD o pojemności 1 TB, a także dysk twardy 2 TB. Ergonomiczny zawias podnosi korpus Aspire 5 i przechyla klawiaturę pod takim kątem, że zapewnia wygodne pisanie, lepszą projekcję dźwięku i skuteczniejszą wentylację.

Ceny i dostępność:

  • Acer Spin 5 (SP513-55N) będzie dostępny w Polsce w 2021 r. w cenie od 4949 PLN;
  • Laptop Acer Spin 3 (SP313-51N) będzie dostępny w Polsce w 2021 r. w cenie od 4099 PLN;
  • Acer Swift 3X (SF314-510G) będzie dostępny w Polsce w 2021 r. w cenie od 3799 PLN;
  • Acer Aspire 5 (A514-54) 14-calowy laptop będzie dostępny w Polsce w listopadzie 2020 r. w cenie od  2699 PLN;
  • Acer Aspire 5 (A515-56) 15,6-calowy laptop będzie dostępny w Polsce w listopadzie 2020 r. w cenie od  2699 PLN;
  • Acer Aspire 5 (A517-52) 17,3-calowy laptop będzie dostępny w Polsce w 2021 r. w cenie od 2699 PLN.

Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność różnią się w zależności od regionu. Aby dowiedzieć się więcej na temat produktów i cen na poszczególnych rynkach, skontaktuj się z najbliższym biurem Acer.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?