Far Cry 6 - Ubisoft twierdzi, że to nie będzie typowa, czarno-biała historia

Far Cry 6 ma być ponoć bardzo skomplikowanym tytułem, który nie będzie opowiadał standardowej historii w świecie czarnych i białych.

@ 13.07.2020, 18:36
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Far Cry 6 - Ubisoft twierdzi, że to nie będzie typowa, czarno-biała historia

Far Cry 6 osadzone jest na fikcyjnej wyspie Yara, która nie będzie „prostym czarno-białym światem” z powodu bardziej złożonych motywów, twierdzi Ubisoft.

Navid Khavari, reżyser narracji, ujawnił inspiracje i wpływy na świat gry w wywiadzie opublikowanym przez Ubisoft.

„Było jasne, że wielu naszych fanów było podekscytowanych powrotem do tropikalnej scenerii”, przyznał Khavari. „Chcieliśmy opowiedzieć historię o rewolucji, a kiedy opowiadasz o rewolucji, mówisz o wojnie partyzanckiej. Mówiąc o wojnie partyzanckiej, jedziesz na Kubę ”, kontynuował wyjaśniając, że zespół spędził miesiąc w tym kraju, chłonąc jego kulturę i historię oraz spotykając niesamowitych ludzi.

Chociaż nie jest to świat „czarno-biały”, w Yara jest duży kontrast. Wyspa jest „zamrożona w czasie”, z pięknymi plażami, górami i rzekami, jak „żywa pocztówka z lat 60., którą gracze mogą doświadczyć i zwiedzić”. Jednak opresyjna władza Antona Castillo niszczy i psuje wszystko, czego dotknie, i zamienia wyspę w pole bitwy. „Chcieliśmy przeciwstawić to nowemu przywódcy, który został wybrany obietnicą odbudowy raju, aby przywrócić wyspę do bogactwa, tak jak 50 lat temu” - powiedział Khavari.

Far Cry 6 zostanie wydany na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Stadia w dniu 18 lutego 2021. Czy czekacie na najnowszą odsłonę serii? Jak oceniacie wybór miejscówki oraz pomysł na opowiadaną historię?


Sprawdź także:
Far Cry 6

Far Cry 6

Premiera: 18 lutego 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X

Far Cry 6 to kolejna część popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych od firmy Ubisoft, których akcja rozgrywa się w otwartym świecie. Szósta, pełnoprawna odsłona mark...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:09, 13.07.2020
Pytanie tylko jak głęboka to będzie historia.
0 kudosRonaldo_   @   20:23, 13.07.2020
Ja tym razem poczekam sobie na recenzje. 😊