Deweloperzy cyklu The Surge przejęci przez firmę Focus Home Interactive

Focus Home Interactive stał się właścicielem studia, a także wszystkich jego marek.

@ 29.06.2020, 10:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Deweloperzy cyklu The Surge przejęci przez firmę Focus Home Interactive

Studio Deck13 zajmowało się w ostatnim czasie głównie tworzeniem cyklu The Surge. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wydawca tejże serii Focus Home Interactive, zdecydował się nabyć dewelopera.

W informacji prasowej związanej z transakcją czytamy, że Focus Home Interactive wyłożyło na studio Deck13 sumkę równą 7,1 miliona euro, czyli mniej więcej 30 milionów złotych. Korporacja nabyła pełen kapitał, co oznacza, że jest w 100% właścicielem studia. Przy okazji przejęła ona też wszystkie marki do niego należące.

Obie strony transakcji są oczywiście z niej zadowolone. Na chwilę obecną nie wiemy niestety czym będą się zajmować w ramach współpracy, choć można przypuszczać, że Deck13 opracuje m.in. trzecią część cyklu The Surge, tworząc w ten sposób kompletną trylogię.

The Surge 2 dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jego premiera miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku.


Sprawdź także:
The Surge 2

The Surge 2

Premiera: 24 września 2019
PC, PS4, XBOX ONE

The Surge 2 to kontynuacja futurystycznej gry akcji z elementami RPG, reprezentująca mechaniki rozgrywki zbliżone do cyklu Dark Souls czyli tzw. "soulslike". Za projekt p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:15, 29.06.2020
Gdyby trójeczka wyszła biorę w ciemno Szczęśliwy