PlayStation 5 będzie wyświetlało dwa obrazy?

Ciekawe tylko czy chodzi o dwa odbiorniki czy o dwa źródła sygnału.

@ 29.06.2020, 09:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 będzie wyświetlało dwa obrazy?

W sieci dostrzeżono całkiem interesujący patent dotyczący konsoli PlayStation 5. Chodzi o technologię, dzięki której platforma jest w stanie wyświetlać obraz na więcej niż jednym ekranie lub na jednym ekranie z dwóch źródeł.

Choć nie sposób określić czy mówimy o czymś, co faktycznie trafi do konsoli, Sony rozważa wsparcie jednostki przetwarzającej obraz, która potrafi wyświetlać "główną zawartość na głównym ekranie" oraz "na dodatkowym ekranie dodatkową zawartość innego typu związaną z główną zawartością w tym samym momencie co główny ekran".

Z dalszego opisu niewiele się dowiadujemy, ale wynika z niego, że możliwe będzie przełączanie się pomiędzy oboma ekranami. Całość może działać jak funkcja Snap niegdyś dostępna w konsolach Xbox One. Dzięki niej możliwe byłoby granie i jednoczesne oglądanie (na tym samym ekranie, choć w mniejszym okienku) np. jakiegoś materiału filmowego.

Patent nie oznacza automatycznej implementacji poruszanego w nim rozwiązania, co sprawia, że nie sposób powiedzieć czy opisywana tu technologia trafi do systemu operacyjnego PlayStation 5. Musimy w związku z tym uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na oficjalne doniesienia.

Premiera PlayStation 5 zaplanowana została na końcówkę bieżącego roku. Dokładnego terminu jeszcze nie ujawniono.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?