To już ostatni numer The Official Xbox Magazine w historii

Popularny niegdyś The Official Xbox Magazine został ostatecznie zamknięty.

@ 31.03.2020, 19:23
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox 360, xbox one, xbox x

Periodyk nie zdąży na premierę nowej generacji konsol, czyli Xboksa z serii X. Wydawca magazynu, firma Future , zamknął gazetę i pięć innych czasopism.

Eurogamer poinformowało, że oficjalny magazyn Xbox został zamknięty w zeszłym tygodniu przez wydawcę, Future. Według raportu, OXM był jednym z sześciu magazynów, które mają zostać zamknięte przez brytyjską firmę medialną, ale była to jedyna publikacja związana z grami wideo.

Magazyn działa od czasu premiery oryginalnej konsoli Xbox w listopadzie 2001 i, jak każda długoletnia gazeta, miał swoje wzloty i upadki. Było też sporo eksperymentów mających na celu zapewnienie lepszej obecności online i dotarcia do większej liczby odbiorców.

Official Xbox Magazine obejmował premiery i cykle życia Xboksa 360 (jesień 2005) oraz Xboksa One (jesień 2013). Teraz, niestety, nie będzie w pobliżu kolejnego przedsięwzięcia konsolowego Microsoftu i nie będzie towarzyszył wielkiej premierze konsoli Xbox z serii X.

Wydanie OXM z kwietnia 2020 roku, które trafiło do sprzedaży na początku marca i zawierało obszerny tekst na temat  remake'u Resident Evil 3 firmy Capcom, pozostanie ostatnim w historii.

Wydawnictwo Future kontroluje również kilka innych znanych czasopism i stron z grami wideo, takich jak Edge, PlayStation Official Magazine UK, PC Gamer, Kotaku UK i GamesRadar +.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?