[AKTUALIZACJA] Godfall - pojawił się cały gameplay

Po wczorajszym przecieku fragmentu, dziś do sieci trafił cały gameplay z Godfall - pierwszej gry zapowiedzianej na PlayStation 5 (i równocześnie PC-ty).

@ 22.01.2020, 09:44
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps5

[AKTUALIZACJA] Godfall - pojawił się cały gameplay

Wczoraj do sieci trafił krótki, bo ledwie kilkusekundowy fragment traileru najnowszej gry studia Counterplay Games - Godfall. Gra została zapowiedziana jako pierwszy tytuł ekskluzywny dla PlayStation 5 (nie trafi na Xboksa, ale wyjdzie też na komputery osobiste). Dzisiaj przecikła pełna wersja zwiastuna, który zawiera właśnie urywki z rozgrywki - w tym widziany wczoraj fragment.

AKTUALIZACJA: Studio Counterplay Games na oficjalnym Twitterze gry potwierdziło informacje zawarte na końcu niniejszej wiadomości - gameplay jest fragmentem zeszłorocznej prezentacji Godfalla dla inwestorów za zamkniętymi drzwiami. Filmik został nagrany na PC-towej wersji.

O Godfall od Counterplay Games nie wiedzieliśmy zbyt wiele w dniu jego zapowiedzi. Deweloperzy określili go mianem looter-slashera, co celowo nawiązuje do innego gatunku - looter-shooterów. W Godfall bowiem trafiamy do krainy fantasy będącej na granicy mieszaniny baśniowego Fable a brutalnego God of War - a tam jeszcze broni palnej nie znano, toteż tytuł oferuje rozbudowany system walki bronią białą, stąd slasher-looter.

Zwiastun potwierdza przedstawione wyżej informacje - możemy obejrzeć na nim bliskie starcia z przeciwnikami, dużo efektownym wodotrysków graficznych (w tym zabawę światłem oraz elementy cząsteczkowe takie jak np. iskry), a także nieco urywków z gameplayu. Podobno materiał filmowy był wyświetlany już w zeszłym roku przedstawicielom branżowym za zamkniętymi drzwiami - był to najwyraźniej stan prac na tamten dzień.

Godfall ma zadebiutować w przyszłym roku właśnie na PlayStation 5 i PC-tach.


Sprawdź także:
Godfall

Godfall

Premiera: 12 listopada 2020
PC, PS5

Godfall to produkcja studia Counterplay Games, która powstała pod egidą firmy Gearbox Software. Tytuł to slasher z naciskiem na pozyskiwanie ekwipunku obficie wypadająceg...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzywy_banen   @   21:21, 21.01.2020
Wygląda jak takie darksiders w sumie, i z jednej strony to nawet spoko, bo slasherów nigdy za wiele, ale z drugiej... To nie jest to czego oczekuję po nextgenach. Cóż, może przynajmniej będzie to działało w dobrej rozdzielczość (1080p+) i w 60 klatkach na sekundę, dobre i to.