Xbox Scarlett ma otrzymywać grę ekskluzywną co kilka miesięcy

Matt Booty, szef działu Xbox Game Studios, jest przekonany, że Xbox Scarlett będzie otrzymywać gry ekskluzywne kilka razy w roku.

@ 01.12.2019, 12:46
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one

W wywiadzie dla GamesRadar+ szef Xbox Game Studios przedstawił wgląd w plany firmy na rok 2020 i kolejne lata oraz wypowiedział się na temat tego, w jaki sposób zamierza wykorzystać rosnącą liczbę własnych studiów robiących gry, aby dostarczać więcej projektów dla grających na Xboksie i Windowsie.

"Czujemy się naprawdę dobrze, gdy zbliżamy się do 2020 roku" - mówi Matt Booty. "Naszym celem jest dostarczanie mniej więcej co trzy do czterech miesięcy ekskluzywnych gier wideo dla Project Scarlett".

To wiele gier wideo trzeba przyznać i coś, czego Xboksowi One wyraźnie brakowało od momentu premiery. Zwłaszcza w porównaniu do Sony i PlayStation 4, które cieszy się do tej pory dużą popularnością za sprawą gier ekskluzywnych: od God of War po Spider-Mana, Horizon Zero Dawn i Uncharted 4.

"Mamy trochę pracy, aby nam się to udało, ale uda się" - kontynuuje. Jest to również kontynuacja planu, którzy zaprezentowano już na E3, w którym firma ogłosiła okres premiery nowego sprzętu do grania - końcówka 2020 - i stale rosnącą listę nowych studiów, w tym The Initiative, które również będzie pracowało nad tytułami dla nowego Xboksa.

Wydawca ma teraz pod ręką kilkanaście ekip tworzących projekty,  w tym 343 Industries, Playground Games, Rare i The Coalition. Wszystkie zajmujące się tworzeniem tytułów ekskluzywnych dla Xboksa Scarlett.

Pierwszym wielkim przedsięwzięciem dla nowej generacji Microsoftu będzie Halo: Infinite, które zadebiutuje wraz ze sprzętem.


Sprawdź także:

Halo Infinite

Premiera: 2020
PC, XBOX ONE

Halo Infinite to szósta odsłona sztandarowej serii strzelanek FPP dla Xboxów. Za projekt odpowiada studio 343 Industries, które zostało stworzone w 2012 roku, aby przejąć...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   21:04, 01.12.2019
Obawiam się że to będzie wyglądało jak w obecnej generacji. "Będzie masę gier które będą zapowiadane na wieczne nigdy. "