Syberia Trylogia - zapowiedziano wydanie całej serii na Nintendo Switch

Firma Microids zapowiedziała Syberia Trylogia - ekskluzywnie na Nintendo Switch. Na tytuł złożą się wszystkie trzy części kultowej serii gier przygodowych Syberia. Data premiery została wyznaczona na 31 października tego roku.

@ 19.09.2019, 16:23
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
switch

Firma Microids, która posiada prawa do marki Syberia, ogłosiła dzisiaj na Twitterze wydanie portów wszystkich części znanej przygodówki na konsolę Nintendo Switch! Syberia Trylogia zadebiutuje 31 października tego roku.

Pierwsza odsłona cyklu Syberia ukazała się na rynku w 2002 roku na komputerach osobistych i konsolach Xbox oraz PlayStation 2. Tytuł z miejsca zdobył uznanie przede wszystkim dzięki artystycznej wizji belgijskiego rysownika, Benoita Sokala. To on trzymał wizjonerską pieczę i robi to do dziś, nadzorując produkcję każdej wydanej do tej pory części.

Syberia 3, ostatnia z nich, która ukazała się w zeszłym roku, nie spełniła wszystkich pokładanych w niej nadziei. W grze straszyły niedoróbki techniczne oraz wszelkiej maści bugi, ale przede wszystkim kiepska praca kamery - tytuł pierwszy raz w historii marki przeniesiono do trzech wymiarów. Pełną recenzję dzieła firmy Microids i Benoita Sokala możecie przeczytać na naszych łamach. Przed tegorocznymi targami gamescom ogłoszono zaś kontynuację przygód Kate Walker - Syberia: The World Before.

Nie wiemy w jakiej formie Syberia Trylogia zadebiutuje na Switchu. Czy deweloperzy pokuszą się tylko o prostą konwersję z jednej platformy na drugą, czy może zaoferują nieco udoskonaloną oprawę wizualną - zwłaszcza w kwestii rozdzielczości. Mowa tu oczywiście o pierwszych dwóch częściach.


Sprawdź także:

Syberia II

Premiera: 29 marca 2004
PC, PS2, XBOX

Syberia 2. Bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana gra przygodowa Benoita Sokala - Syberia - powraca jeszcze raz na ekrany monitorów w kontynuacji, która przejdzie Twoje ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?