Steam z nowym wyglądem - są pierwsze zdjęcia

Valve odświeża największą platformę z grami na PC.

@ 05.09.2019, 20:57
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Platforma Steam od momentu swojej premiery doczekała się wielu zmian wizualnych, choć nadal cechuje ją dość skostniały i surowy wygląd. Jedni go doceniają, inni kręcą nosem. Nie sposób odmówić jednak Steamowi rozległej funkcjonalności, jakiej nie oferuje konkurencja. Valve nie ma zamiaru jednak stać w miejscu, więc już 17 września wystartuje otwarta beta usprawnionej nakładki. Twórcy dość znacząco odświeżyli wygląd - szczególnie biblioteki gier.

Aktualizacja ma ułatwić dostęp do informacji na temat gier z naszej biblioteki - łatwiej będzie znaleźć wieści o aktualizacjach (konkrety, co zawierają), darmowych weekendach czy nowych dodatkach.

Usprawniony Steam będzie nam także lepiej podpowiadać, co robiliśmy w danej grze, a także co robili znajomi - uzyskamy łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju interesujących statystyk, jak czas gry czy zdobyte osiągnięcia. Podobnie będzie z czasowymi wydarzeniami w grach, np. z okazji świąt czy Halloween - od teraz nie przeoczymy tego typy atrakcji, bo będą one podawane pod nos!

Łatwiejszy kontakt z graczami będą mieli także twórcy gier, którzy uzyskają dostęp do specjalnego narzędzia, umożliwiającego publikację powiadomień dotyczących ważnych wydarzeń związanych z ich grą - np. wydania nowej, dużej aktualizacji.

To nie koniec zmian, kolejne poznamy już po starcie otwartej bety. Jeśli chcecie wziąć w niej udział, zaznaczcie odpowiednią opcję w ustawieniach Steam.

Poniżej, oraz powyżej, kilka fotek z odświeżonego Steama.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:29, 06.09.2019
No wielkiej rewolucji w wyglądzie nie widzę.
0 kudosKattowitz   @   07:32, 06.09.2019
Strach się bać, czy to nie oznacza rewolucji w kategoriach biblioteki. Oby nie Szczęśliwy Rifresz!