Twórcy A Plague Tale: Innocence nie planują żadnych DLC, ani kontynuacji

To jednorazowa w pełni zamknięta opowieść, twierdzą deweloperzy.

@ 16.05.2019, 10:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Z recenzji wynika, że A Plague Tale: Innocence to wyśmienity projekt. Jego deweloperzy nie planują jednak żadnych dodatków, a tym bardziej kontynuacji. To zamknięta opowieść, a twórcy chcą po jej ukończeniu zająć się czymś innym.

A Plague Tale: Innocence to przygodówka, w której największy nacisk położono na narrację oraz wątek fabularny. Deweloperzy ze studia Asobo skupili się na tych dwóch elementach, co pozwoliło im dopracować je do perfekcji i nie tracić czasu np. na popularne w ostatnim czasie otwarte światy.

Produkcja przypadła do gustu nie tylko recenzentom, ale również samym graczom. Z tego względu redakcja portalu Star News postanowiła zapytać projektanta narracji, czy w planach są jakieś dodatki albo kontynuacja. Z wypowiedzi wynika, że nie.

"To jednorazowe doświadczenie oparte na narracji", powiedział Sebastien Renard. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się opracować grę, którą tak mocno kochamy. To była szalona jazda dla całej ekipy i jesteśmy podekscytowani/zdenerwowani przed premierą. Wszyscy spędzają mnóstwo czasu w sieci czytając pierwsze opinie. To również czas na wakacje i zasłużony odpoczynek".

A Plague Tale: Innocence dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Naszej recenzji spodziewajcie się niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:56, 16.05.2019
Wow, podziwiam za podejście! To mi się podoba!
0 kudosKrecikOwsik   @   18:26, 16.05.2019
Bardzo rzadkie podejście ale godne podziwu. Większość po sukcesie rzuciłaby się do robienia kolejnej części.
0 kudosdabi132   @   19:01, 16.05.2019
Decyzja dobra. Mogą poświęcić się stworzeniem kolejnego klimatycznego tytułu ze świetną fabułą.