Star Wars Jedi: Upadły Zakon to wizja studia Respawn, a nie Electronic Arts

Tłumaczy to nacisk na singlową kampanię, a odpuszczenie multi.

@ 17.04.2019, 08:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Electronic Arts w ostatnim czasie wydaje przede wszystkim gry przeznaczone dla rozgrywek wieloosobowych albo posiadające komponent multiplayer, stanowiący bardzo istotną ich część. Star Wars Jedi: Upadły Zakon to projekt całkowicie odmienny od filozofii korporacji, a w związku z tym gracze zaczęli zastanawiać się czy miała ona w niego swój wkład.

Jak się okazuje, Star Wars Jedi: Upadły Zakon to w 100% dzieło studia Respawn Entertainment. To wizja jego deweloperów, a Electronic Arts ograniczyło się w tym przypadku do nadzorowania i finansowania. Potwierdził to na Twitterze specjalista od spraw dotyczących społeczności w Electronic Arts, Jay Ingram.

"To jest wizja Respawn. Electronic Arts nie zleca gier deweloperom, tylko daje na nie zielone światło", napisał Ingram.

Oczywiście sytuacja nadal jest zaskakująca, ale być może Electronic Arts zmieniło po prostu po części swoją filozofię, która nie do końca się w ostatnich latach sprawdzała. Potwierdzeniem tego może być również fakt, iż Star Wars Jedi: Upadły Zakon nie działa na silniku Frostbite, ale narzędziu opracowanym przez Respawn.

Czy rzeczywiście mamy do czynienia z jakąś daleko idącą zmianą w spółce przekonamy się niebawem. Premierę Star Wars Jedi: Upadły Zakon zaplanowano na dzień 15 listopada bieżącego roku. Grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia otrzymamy najpewniej w trakcie czerwcowych targów E3.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:47, 17.04.2019
O, no to jest dobra informacja. Może rzeczywiście czeka nas wreszcie premiera porządnej, singlowej gry?

Tylko ta cena... na głowę zaczęli producenci upadać Smutny
1 kudosDirian   @   09:12, 17.04.2019
Cytat: shuwar
Tylko ta cena... na głowę zaczęli producenci upadać Smutny

Gry od EA szybko tanieją, więc trochę cierpliwości i kupisz sporo taniej.
0 kudosshuwar   @   10:51, 17.04.2019
Cytat: Dirian
Gry od EA szybko tanieją, więc trochę cierpliwości i kupisz sporo taniej.
Przewrotnie powiem, że wolałbym by tym razem tak szybko nie spadały Puszcza oko