Cyberpunk 2077 nie będzie grą na wyłączność dla Epic Games Store ani Steam

Cyberpunk 2077 będziemy mogli kupić w różnych sklepach.

@ 12.02.2019, 17:42
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Jeśli martwicie się, że CD Projekt RED zostanie przekupione przez właściciela Epic Games Store, to możecie spać spokojnie i odkładać kasę na pre-order. Cyberpunk 2077 będzie dostępne na różnych platformach cyfrowej dystrybucji.

Po ostatnich kontrowersjach związanych ze sprzedażą Metro Exodus na PC (przypomnijmy - gra zniknęła ze sprzedaży na Steam i kupimy ją tylko w Epic Games Store), spora część graczy ma obawy co do tego, jak dystrybuowane będą kolejne głośne projekty. Nie każdy chce korzystać ze sklepu Epic, któremu aplikacji brakuje wielu funkcji, do których przyzwyczaiła nas platforma od Valve.

W przypadku Cyberpunk 2077 nie musimy się jednak obawiać o konieczność zakupu w konkretnym sklepie. Choć do premiery zostało jeszcze sporo czasu, CD Projekt RED - przynajmniej na chwilę obecną - nie zamierza iść w dystrybucyjną "ekskluzywność". Grę kupimy w rozmaitych sklepach, czyli niemal na pewno dorwiemy ją na Steam, GoG-u, a i pewnie we wspomnianym Epic Games Store. I właśnie takiej wolności wyboru chcemy.


Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 16 kwietnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Cyberpunk 2077 to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel cRPG akcji, jednak tym razem świat fantasy za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   18:24, 12.02.2019
... no chyba, że akcjonariusze zadecydują za Redów sami Uśmiech
0 kudosdabi132   @   18:53, 12.02.2019
Cytat: shuwar
... no chyba, że akcjonariusze zadecydują za Redów sami Uśmiech

CD Projekt Red to raczej firma, która stara się słuchać społęczności i patrzy na dobro graczy. Sam planowałem zakupić Cyberpunk 2077 z racji tego, że zapowiada się świetna gra. Dzięki tej wiadomości już się w tej decyzji utwierdziłem.
0 kudosshuwar   @   07:06, 13.02.2019
Cytat: dabi132
Dzięki tej wiadomości już się w tej decyzji utwierdziłem.
- no nie wyobrażałem sobie innego podejścia. Oni od zawsze są bardzo elastyczni - brak DRM, Wiedźmin dostępny na różnych platformach (Steam, Origin, GOG), a mogliby przecież tylko na swoim GOGu go udostępniać, tak by promować platformę.

Co do tego, że Redzi słuchają społeczności - zgadzam się, ale niestety muszą się liczyć również ze słupkami, z uwagi na to, że właścicielami firmy są akcjonariusze (a tak swoją drogą, ktoś ma pakiet większościowy tej firmy?).
0 kudosdabi132   @   08:44, 13.02.2019
Cytat: shuwar
Wiedźmin dostępny na różnych platformach (Steam, Origin, GOG), a mogliby przecież tylko na swoim GOGu go udostępniać, tak by promować platformę.

Już raz popełnili ten błąd wydając Wojnę krwi jedynie na GOG. Potem bardzo szybko się z tego wycofali. Najlepiej jest udostępnić grę w jak największej liczbie sklepów, tak aby gracze mieli wybór gdzie chcą zakupić tytuł.
0 kudosshuwar   @   08:52, 13.02.2019
To jest dla mnie oczywiste, jednak wiesz... decydentom może zależeć na ugraniu dwóch rzeczy naraz - sprzedaż gry + promocja platformy, która też przynosi zyski (choć de facto, to GOG jest osobną spółką, choć zależną od Redów).
Dodaj Odpowiedź