Kolejne Mass Effect może kontynuować wątki Mass Effect 3 albo Andromedy

Deweloperzy chcą powrócić do tego uniwersum tak szybko, jak będzie to możliwe.

@ 12.02.2019, 17:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Kolejne Mass Effect może kontynuować wątki Mass Effect 3 albo Andromedy

Najnowszy projekt studia BioWare, gra Anthem, zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, a po jego premierze deweloperzy na pewno zaczną coraz mocniej promować swoją kolejną markę. Wiemy, że powstaje następne Dragon Age, a co z Mass Effect? Ono również może być w przyszłości kontynuowane i dopnie wątki fabularne z odsłon poprzednich.

Na łamach portalu Polygon pojawił się całkiem interesujący artykuł, w którym na temat Mass Effect wypowiadał się producent wykonawczy Anthem, Mike Darrah, a także manager generalny studia, Casey Hudson. W trakcie konwersacji Darrah potwierdził, że BioWare nie skończyło z Mass Effect.

"Zdecydowanie nie skończyliśmy z Mass Effect. Jest wiele opowieści, które możemy przedstawić", powiedział Darrah. "Moglibyśmy kontynuować wątki, jakie zapoczątkowaliśmy w Andromedzie albo wątki z Mass Effect 3. Jest mnóstwo tematów, które da się rozwinąć".

Następnie swoje trzy grosze dodał Hudson, stwierdzając, że Mass Effect wciąż żyje i ma się bardzo dobrze. Deweloper chce wrócić do tego uniwersum tak szybko, jak będzie to możliwe.

"W mojej opinii ono żyje. Ciągle myślę o rzeczach, które byłyby świetne. To tylko kwestia tego, aby wrócić tak szybko, jak będzie to możliwe", powiedział Hudson.

Niestety nie oznacza to, że kolejne Mass Effect dostaniemy niebawem. Najprawdopodobniej będziemy musieli na nie dość długo poczekać, ale jeśli twórcy przygotują coś godnego słynnego cyklu, raczej nikt nie będzie z tego tytułu narzekał.

Kończąc nadmienię, że premierę najnowszego dzieła BioWare, gry Anthem, zaplanowano na 22 lutego bieżącego roku. Grać będziemy na komputerach osobistych (wymagania) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Sprawdź także:
Mass Effect

Mass Effect

Premiera: 20 listopada 2007
XBOX 360, PC, PS3

Mass Effect jest grą RPG, stworzoną przez posiadające świetną reputację ekipę BioWare. Firma od początku zapowiadała, że nie zamierza jednak tworzyć hardkorowego przedsta...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosvNedlog   @   17:29, 12.02.2019
Akurat andromeda była nie wypałem jak dla mnie. Nie czuło się głębi fabuły a sama gra nudziła się bardzo szybko. Mam nadzieję, że nowa część będzie bardziej w klimatach trylogii
0 kudosTheCerbis   @   17:39, 12.02.2019
Hm, jestem ciekaw jakie wątki z ME3 byłyby możliwe do kontynuacji.
0 kudosBubtownik   @   18:06, 12.02.2019
Fakt Andromeda była niewypałem. Grą z potencjałem ale podziurawiona jak ser szwajcarski. Dziur fabularnych tam więcej niż w kosmosie dziur czarnych i właśnie dlatego chciałbym, aby powstała Andromeda 2 i dała odpowiedzi na wiele, wiele pytań. Bo nie oszukujmy się, część wątków była pod DLC, ale lwia część została niedokończona właśnie ze względu na kolejną część. A że stało się jak się stało i teraz trzeba będzie pewnie sporo poczekać. Mimo iż byłem cholernie mocno zawiedziony nowym Mass Effectem to dałbym marce drugą szansę. Mass Effect na zawsze pozostanie w moim sercu i czekam na kontynuacje w stylu trylogii, a przede wszystkim z takim niesamowitym klimatem.


Kontynuacje wątków z ME3? Przecież tam nie ma co kontynuować. Wiadomo jak zakończyła się wojna ze Żniwiażami. To rozdział zamknięty i wolałbym aby tego nikt nie rozdrapywał. Niech legenda Sheparda trwa ;)
0 kudosshuwar   @   18:22, 12.02.2019
Zgadzam się z przedmówcą - ME trylogia, to rzecz święta i niech ją zostawią tak jak jest. No chyba, że spróbują zrobić grę z fabułą dziejącą się przed ME1 (Wojna pierwszego kontaktu? Historia odkrycia przez ludzkość pozostałości po Proteanach na Marsie, spotkanie z innymi rasami, okdrycie Przekaźnika Masy?)

Andromeda - to jest skarbnica dalszych wątków. Nie traktuję tego jako grę z dziurawą fabułą. Nie dało się upchnąć tam wszystkiego, to miał być taki zalążek nowej przygody.

No przygarnąłbym nową Andromedę, nie powiem. Ale czy ja będę nadal grał zanim nowy ME ujrzy światło dzienne? Kiedy się można tego spodziewać? Za 5 lat? Jeśli ruszą z pracami tuż po Athemie (a raczej tak nie będzie, to pierwszeństwo ma Dragon Age), to raczej taki czas nas dzieli.
0 kudospetrucci109   @   18:23, 12.02.2019
Niech się nie spieszą bo ja jeszcze musze ograć Andromedę, która czeka grzecznie na półce na swoją kolej.
0 kudosshuwar   @   18:25, 12.02.2019
No niech się nie spieszą... ale też niech nie czekają zbyt długo Uśmiech
0 kudoskobbold   @   20:46, 12.02.2019
"Moglibyśmy kontynuować wątki, jakie zapoczątkowaliśmy w Andromedzie albo wątki z Mass Effect 3. Jest mnóstwo tematów, które da się rozwinąć".
Czyli nie mają pomysłu jak ugryźć to uniwersum... z taką "wizją" rozwoju będzie kupa.
0 kudosshuwar   @   07:16, 13.02.2019
Cytat: kobbold
Czyli nie mają pomysłu jak ugryźć to uniwersum... z taką "wizją" rozwoju będzie kupa.
. Myślę, że nie o to chodzi. Jest tyle możliwości, że trudno się zdecydować którą drogą pójść.

Pokusiłbym się nawet na stwierdzenie, że można by z tego zrobić dwie w miarę odrębne linie gier - przed i po żniwiarzach (w Andromedzie).
Dodaj Odpowiedź