Monster Hunter World to największa tegoroczna premiera na Steam

Posiadacze blaszaków rzucili się do polowania na potwory.

@ 10.08.2018, 13:35
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Monster Hunter World to jeden z najgłośniejszych tegorocznych tytułów. Gra od momentu marcowego debiutu na konsolach sprzedała się w ilości ponad 8.3 mln egzemplarzy (dane z lipca). Teraz przyszła z kolei pora na wersję PC, która dorzuci kolejną cegiełkę do tego świetnego wyniku. Tytuł zadebiutował bowiem wczoraj na PeCetach i z miejsca zaczął bić rekordy.

Polowanie na potwory przyciągnęło do siebie wielu śmiałków, bowiem Monster Hunter World jest największą tegoroczną premierą na platformie Steam (która obsługuje grę). W chwili pisania tej wiadomości, w tytuł gra jednocześnie 220 tysięcy graczy na platformie Valve, i jest to 4 najpopularniejsza aktualnie gra (po PUGB, DOTA 2 i CS: GO). Rekord z ostatnich godzin wynosił prawie 241 tysięcy jednocześnie grających osób.

Jednocześnie Monster Hunter World zostało największą premierą firmy Capcom w historii platformy Steam. Nie wiemy jednak ile osób kupiło grę, bo od czasów, gdy Valve uśmierciło SteamSpy, wyniki sprzedaży ponownie pozostają tajemnicą. Capcom lubi jednak zdradzać szczegółowe liczby, więc być może w przyszłości dowiemy się, ilu fanów blaszaków skusiło się na ten gorący tytuł.

Monster Hunter World jest dostępne w cyfrowej dystrybucji, ale 3 września w Polsce pojawi się edycja pudełkowa, wydana przez firmę Cenega. Jeśli nie chcecie tyle czekać, możecie zerknąć na promocję, którą przygotowaliśmy we współpracy ze sklepem SCDKey.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   17:42, 10.08.2018
Prawie ćwierć miliona grających w dzień premiery to imponujący wynik. Ale w końcu gra jest dobra, gra się przyjemnie to i wyniki będą przyjemne Szczęśliwy