Hideo Kojima wypowiada się o odejściu z Konami

Japończyk wreszcie nie musi martwić się często upierdliwymi decyzjami prezesów, nadzorem oraz wskaźnikami giełdowymi.

@ 27.01.2017, 16:12
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Hideo Kojima wypowiada się o odejściu z Konami

Hideo Kojima, uznany w branży twórca gier z kultowej już serii Metal Gear Solid, postanowił wypowiedzieć się na temat swojego kontrowersyjnego odejścia z firmy Konami. Japończyk po raz kolejny ujawnia swoją opinię na temat prawdopodobnie najgorętszego "rozwodu" w branży gier wideo.

Popularny japoński producent pracujący aktualnie nad Death Stranding wypowiedział się na temat zamieszania z Konami na antenie BBC 1 Radio, w programie Newsbeat:

''Teraz mam więcej wolności, ponieważ ostateczne decyzje należą do mnie. Firma nie jest notowana na giełdzie papierów wartościowych (Kojima Productions), a więc nie musimy się przejmować o zadowolenie inwestorów. Teraz możemy w pełni oddać się tworzeniu wyjątkowych gier.

Na wszystko co robię ma wpływ to, ile mam lat. Czyli filmy, które widziałem, muzykę, którą słyszałem oraz przeczytane książki. Trzydziestoletnie doświadczenie w branży dużo mi daje, a mam obok siebie weteranów z podobnym stażem.

Podejmuję aktualnie bardzo ważne wyzwanie i to ze świeżym umysłem. Uważam, że popycham swoją twórczość do przodu i moje 53-letnie doświadczenie nie zwiedzie mnie na manowce.''

Po odejściu z Konami twórca założył swoje własne studio i związał się umową partnerską z firmą Sony. Aktualnie, razem z Guilermo Del Toro, Normanem Reedusem oraz Madsem Mikkelsenem tworzą wspólnie nową markę, która pojawi się ekskluzywnie na konsoli PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   11:51, 28.01.2017
Dobrze, że ma wolną rękę. Dla artysty, to co robiło Konami, musiało być dość frustrujące.
Tylko z tym 53-letnim doświadczeniem przesadził, bo nie tworzył gier od dnia urodzenia.
0 kudosfebra1976   @   20:56, 29.01.2017
Doświadczenie zbieramy od urodzenia. Wszystko co staje na naszej drodze, od poznanych ludzi po przeczytane książki czy obejrzane filmy. Nie wspominając o wychowaniu przez rodziców. To wszystko decyduje o tym kim będziemy, jak postrzegamy rzeczywistość itd.
Sumą tego wszystkiego jest człowiek, czy to Koima czy Kowalski.
0 kudosJackieR3   @   21:03, 29.01.2017
A ten Kowalski to też z Konami ?