Final Fantasy XV: firma Square Enix chwali się ocenami swojego jRPG

Premiera Final Fantasy XV już z nami. Produkcja poradziła sobie bardzo dobrze, a jej oceny są znakomitym narzędziem marketingowym.

@ 20.12.2016, 17:31
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4, xbox one

Final Fantasy XV: firma Square Enix chwali się ocenami swojego jRPG

W sieci pojawił się najnowszy zwiastun Final Fantasy XV, które debiutowało kilkanaście dni temu, sprzedało się w milionach egzemplarzy i uzyskało wysokie oceny, zarówno od konkurencyjnych portali, jak i w naszej recenzji.

Nie od dziś wiadomo, że Square Enix, podobnie jak Bethesda czy Blizzard Entertainment, mają świetny marketing. Nie przesadzają z trailerami (nie naginają rzeczywistości, jak kiedyś Ubisoft), publikują dużo materiałów z rozgrywki i potrafią napędzić zainteresowanie na miesiące, jak nie lata przed premierą (przykład "piętnastki" oraz czwartego Fallouta).

Oceny i umiejętność posługiwania się nimi w medialnym przekazie są bardzo ważne dla marketingu gry, toteż zmontowano okolicznościowy film zawierający noty przyznane Final Fantasy XV przez najważniejsze media growe na świecie. Cyfry nie kłamią - produkcja aktualnie może pochwalić się średnią na Metacritic na poziomie 82 punktów - bardzo wysoką.

FFXV dostępne jest na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na razie nie ma niestety konkretnych planów na edycję PC, ale są spore szanse na to, że podobnie, jak "trzynastka", pojawi się ona na blaszakach.


Sprawdź także:
Final Fantasy XV

Final Fantasy XV

Premiera: 29 listopada 2016
PS4, XBOX ONE, PC

Final Fantasy XV to piętnasta odsłona głównego cyklu niezwykle popularnego jRPG. Niezmiennie od powstania pierwszej części w 1987 roku dewelopingiem zajmuje się firma Squ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:31, 22.12.2016
No i dobrze, pogratulować. Może to i nie tytuł dla mnie i trochę się z niego nabijam, ale wygląda na to, że w swojej kategorii to solidnie wykonany produkt, czego nie można powiedzieć o niektórych grach wychodzących ostatnio.
0 kudosJackieR3   @   08:25, 22.12.2016
Przymierzam się do którejś ze starszych części żeby spróbować co to jest { wszystkiego trza w życiu skosztować Szczęśliwy } tylko boję się czy to nie będzie tak jak z Twoim podejściem do Lords Of The Fallen.Pierwszy boss i kicha. Zawstydzony
0 kudosshuwar   @   11:40, 22.12.2016
No to próbuj i napiszesz pierwszą swoją reckę, bo z chęcią bym poznał Twój punkt widzenia na temat Final Fantasy.
0 kudosTheCerbis   @   11:56, 22.12.2016
Przynajmniej optymalizacja jest pewnie dobra.
Nie mogę przeboleć Mafii oraz Deus Exa...