Beta Overwatch pobiła Destiny oraz The Division

Blizzard cieszy się z ogromnego sukcesu otwartych beta testów Overwatch.

@ 13.05.2016, 11:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Beta Overwatch pobiła Destiny oraz The Division

Otwarte beta testy Overwatch dobiegły już końca. Blizzard postanowił zerknąć na statystyki, a z tych wynika, że najnowsze przedsięwzięcie Amerykanów pobiło wszystkie dotychczasowe rekordy. Grze udało się też skopać zad takim przedsięwzięciom sieciowym, jak Destiny oraz The Division.

Jak czytamy w informacji prasowej, otwarta beta Overwatch przyciągnęła do siebie 9.7 mln graczy, biorąc pod uwagę wszystkie trzy platformy, na których była dostępna, czyli PC, PS4 i Xbox One. Wynik jest niebywale imponujący, a jeśli zestawić go z Destiny (4.6 mln graczy) oraz The Division (6.4 mln graczy), robi jeszcze większe wrażenie. Oczywiście zestawienie nie ma sensu z punktu widzenia potencjalnej sprzedaży produkcji, ale mimo wszystko Blizzard ma powody do świętowania.

W nadesłanej informacji prasowej znaleźć można też kilka innych ciekawostek:

  • rozegrano 37 milionów spotkań;
  • łączny czas gry to 4.9 miliarda minut;
  • każdy gracz spędził mniej więcej 8.4 godzin z betą.

"Jesteśmy podekscytowani, że tak duża liczba graczy z całego świata miała szansę sprawdzić Overwatch podczas otwartej bety", powiedział szef BlizzardaMike Morhaime.

"Naszą misją było udostępnić grę maksymalnie dużej liczbie graczy komputerowych i konsolowych jeszcze przed premierą - reakcja jest przytłaczająca i mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie".

Jeśli chodzi o premierę Overwatch, zaplanowana ona została na 24 maja bieżącego roku. Tytuł trafi wówczas do posiadaczy komputerów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.


Sprawdź także:
Destiny

Destiny

Premiera: 09 września 2014
PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE

Destiny to kolejny projekt utalentowanych deweloperów ze studia Bungie, czyli ojców serii Halo. Tytuł jest strzelanką osadzoną w uniwersum science fiction. Akcja gry r...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?