Bungie odłącza się od Activision i przejmuje prawa do marki Destiny

Koniec kilkuletniego związku.

@ 10.01.2019, 22:33
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Zaskakującą wiadomość podało dziś studio Bungie swoim pracownikom, a następnie przedstawiło ją reszcie świata. Zdecydowano się zakończyć dotychczasową współpracę z firmą Activision.

Ta słynna - głównie z uwagi na serię Destiny - kooperacja trwała przeszło 8 lat - zaczęła się na długo przed opublikowaniem w 2014 roku gry Destiny, która z miejsca stała się bestsellerem.

"Przeżyliśmy 8 lat sukcesywnej współpracy i chcemy podziękować Activision za ich partnerstwo przy Destiny. Patrząc na przód, jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że marka Destiny przechodzi z rąk Activision na własność studia Bungie. Wraz z naszą ogromną społecznością skupioną wokół Destiny, jesteśmy gotowi działać na własną rękę, podczas gdy Activision skupi się na swoich własnych markach" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pierwsza odsłona Destiny sprzedała się rewelacyjnie, a później otrzymała szereg aktualizacji i duże dodatki. Destiny 2 z pewnością także znalazło swoich nabywców, ale gra dość szybko popadła w zapomnienie - z uwagi na niezbyt dobry endgame. Istotne poprawki przyniósł świetny dodatek Porzuceni, wysoko oceniony przez największych fanów, ale widocznie zadebiutował zbyt późno i być może w zbyt wysokiej cenie. Sprzedaż rozszerzenia nie była bowiem satysfakcjonująca dla Activision.

Teraz Bungie zajmie się na własną rękę rozwojem marki Destiny i być może będzie dłubać nad innymi projektami. Nie da się ukryć, że jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wyjdzie - liczymy na to, że deweloperzy pracując na własną rękę i bez oddechu wydawcy na plecach, tchną w Destiny 3 zupełnie nową jakość - której brakowało w "dwójce".


Sprawdź także:

Destiny

Premiera: 09 września 2014
PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE

Destiny to kolejny projekt utalentowanych deweloperów ze studia Bungie, czyli ojców serii Halo. Tytuł jest strzelanką osadzoną w uniwersum science fiction. Akcja gry r...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?