Capcom będzie dłużej tworzyło swoje przyszłe gry

Firma wzięła sobie do serca wpadkę ze Street Fighter V i obiecuje mocniej przykładać się w przyszłości.

@ 13.05.2016, 11:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4

Capcom będzie dłużej tworzyło swoje przyszłe gry

Street Fighter V, choć zaliczył w miarę udany debiut, nie zdobył tak dużego uznania wśród graczy, jak życzyłby sobie tego wydawca. W rezultacie Capcom zapowiedział, że w przyszłości przedłuży proces produkcyjny swoich marek, dzięki czemu na rynku będą lądować bardziej dopieszczone projekty.

Największym problemem Street Fighter V okazała się skromna zawartość. Wydawca wypuścił na rynek nieskończoną grę, a mimo to zażyczył sobie od graczy pełnej kwoty, obiecując nową zawartość w przyszłości, w ramach aktualizacji. Jak nie trudno się domyślić, fani bijatyk nie byli szczególnie zadowoleni z takiego stanu rzeczy, co przełożyło się na niższą niż prognozowano sprzedaż gry.

"Niektóre elementy Street Fighter V potrzebowały dodatkowych szlifów, brakowało też zawartości i występowały problemy z serwerami", powiedział Kenzo Tsujimoto w trakcie briefingu dla inwestorów. "Uważamy, że lepiej dać grom więcej czasu i dlatego postanowiliśmy odpowiednio zmodyfikować nasze portfolio".

Tsujimoto wyjaśnił również, że wyniki finansowe Capcomu, kiedy zostaną udostępnione, okażą się najprawdopodobniej nieco słabsze niż pierwotnie zakładano. Co gorsze, nie będzie to dotyczyło wyłącznie obecnego okresu, ale także kolejnych lat. Będzie to wynikiem zmian, jakie poczyniono, aby wszystkie kolejne przedsięwzięcia wydawcy były znacznie lepiej dopracowane.


Sprawdź także:
Street Fighter V

Street Fighter V

Premiera: 16 lutego 2016
PC, PS4

Street Fighter V to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii bijatyk. za produkcję jak zawsze odpowiada zespół firmy Capcom. W grze wcielamy się w wojowników biorą...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   20:18, 13.05.2016
Jeszcze dłużej? Od premiery DMC4 minęło już prawie 10 lat, zlitujże się Capcomie.
0 kudosMicMus123456789   @   23:12, 13.05.2016
Może nie trzeba wydłużać czasu pracy tylko bardziej się przyłożyć.
0 kudosmrPack   @   21:53, 14.05.2016
Teraz oby wyciągnęli wnioski i może w przyszłości ich gry będą rzeczywiście bardziej dopracowane oraz nie zabraknie w nich zawartości.
0 kudosremik1976   @   23:07, 14.05.2016
Ich gry są dopracowane, tylko oni nie idą z duchem czasu i są co najmniej 10 lat za resztą branży w sposobie tworzenia gier. Ich gry są po prostu przestarzałe gameplayowo. Tkwią w tym jak Nina z Mario i Zeldą. Brak jakiegokolwiek rozwoju od lat. Spoczywanie na laurach z lat świetności do dziś się kłania.