Activision wyjaśnia dlaczego rozstało się z Bungie

Chodzi przede wszystkim o wyniki finansowe gry, ale były też inne czynniki.

@ 13.02.2019, 10:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Activision wyjaśnia dlaczego rozstało się z Bungie

Pisaliśmy przed momentem o tym, że Activision, ze względu na słabsze wyniki finansowe, planuje zwolnić sporą część swoich pracowników. Podczas konferencji zorganizowanej po to, by nowy raport finansowy skomentować, wydawca słów kilka powiedział też na temat cyklu Destiny oraz rozstania ze studiem Bungie.

"Po pierwsze, jak wiecie, nie byliśmy posiadaczami marki Destiny", powiedział szef operacyjny, Coddy Johnson. "Robimy wszystko dla naszych innych marek i nie chodzi o to, że jakoś je różnicujemy, ale kontrolowanie własności intelektualnej pozwala nam wprowadzać nowe doświadczenia oraz nowe modele zaangażowania, co natomiast zapewnia dodatkowe źródła przychodu, a w rezultacie lepszą ekonomię".

Johnson następnie wyjaśnił, że Destiny nie spełniło oczekiwań finansowych, jakie przed projektem postawiono, co oczywiście oznaczało, że cykl nie był tak wartościowy, jak być powinien - przynajmniej w oczach wydawcy oraz inwestorów.

"W ten sposób docieramy do drugiego czynnika naszej decyzji. Destiny było dobrze oceniane ze względu na wysokiej jakości zawartość, ale nie spełniło naszych finansowych oczekiwań", powiedział Johnson, po czym dodał, że Bungie wymagało także dodatkowych rąk do pomocy przy Destiny 2. Dzięki temu, że Activision z serii zrezygnowało, studia Vicarious Visions oraz High Moon Studios są "wolne" i mogą pracować nad czymś innym.

Więcej informacji na temat Bungie oraz Activision, jak tylko będą się pojawiać. Wszelkimi doniesieniami będziemy się z Wami dzielić na bieżąco.


Sprawdź także:
Destiny

Destiny

Premiera: 09 września 2014
PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE

Destiny to kolejny projekt utalentowanych deweloperów ze studia Bungie, czyli ojców serii Halo. Tytuł jest strzelanką osadzoną w uniwersum science fiction. Akcja gry r...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?