The Glory: Siła e-sportu - rewelacyjny dokument o elektronicznym sporcie

Jeszcze nie tak dawno temu rozgrywki e-sportowe nie cieszyły się w Polsce zbyt ogromną popularnością, lecz kolejne sukcesy chłopaków z Virtus.

@ 22.05.2015, 22:25
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, inne

The Glory: Siła e-sportu - rewelacyjny dokument o elektronicznym sporcie

Jeszcze nie tak dawno temu rozgrywki e-sportowe nie cieszyły się w Polsce zbyt ogromną popularnością, lecz kolejne sukcesy chłopaków z Virtus.pro, a także rosnąca popularność Counter-Strike'a, zmieniły ten stan rzeczy. Czym jest e-sport i dlaczego warto się nim interesować - o tym poniżej.

O zmaganiach zawodowców w gry komputerowe sporo się mówi, ale nie każdy wie, z czym to się je. Ktoś, kto na co dzień nie śledzi kolejnych zawodów, ma prawo nie orientować się w temacie. Materiał przygotowany przez Włodka Markowicza, którego część osób kojarzy pewnie z nieistniejącego już programu Lekko Stronniczy, w doskonały sposób przybliża esencję tego zjawiska!

O wirtualnym sporcie opowiadają m.in. zawodnicy Virtus.pro - Filip "Neo" Kubski i Janusz "Snax" Pogorzelski; komentator popularnego CS-a, Piotr "izak" Skowyrski, czy Carlos "Ocelote" Rodríguez Santiago - legenda sceny League of Legends, a obecnie właściciel drużyny Gamers2, której dywizję CS: GO również reprezentują Polacy.

Jak widać, film skupia się głównie na strzelance od Valve, ale nie ma się co dziwić, gdyż to właśnie w tej grze nasi rodacy odnoszą największe sukcesy. Cieszy się też ona największą popularnością w naszym kraju. Nie przedłużając - zapraszam na seans, bo jest co oglądać!
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosHryzio   @   19:04, 21.07.2015
Będzie podobny dokument niedługo w Multikinie. Połączony ze streamingiem z meczu Cloud9.