Quantic Dream pracuje nad grą nawiązującą do Fahrenheit

Studio Quantic Dream, ekipa odpowiedzialna za gry Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze, pracuje nad przynajmniej kilkoma projektami.

@ 21.01.2015, 12:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Quantic Dream pracuje nad grą nawiązującą do Fahrenheit

Studio Quantic Dream, ekipa odpowiedzialna za gry Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze, pracuje nad przynajmniej kilkoma projektami. Jednym z nich może być słynne i lubiane przez graczy, Fahrenheit.

Spekulacje na temat next-genowego Fahrenheit, tudzież jego kontynuacji albo duchowego spadkobiercy, pojawiły się w sieci za sprawą tajemniczej strony internetowej. Znajduje się ona pod tym adresem i mocno przypomina okładkę wspomnianego tytułu. Co ciekawe, więcej informacji powinniśmy uzyskać już nie długo. Na stronie jest bowiem licznik.

Jak zauważyła redakcja portalu NeoGAF, pomiędzy okładką, a stroną-zajawką widać wiele podobieństw. Są podobne, albo nawet takie same frazy, a hasłem promującym Fahrenheit było "Guilt is a Chilling Feeling", czyli praktycznie adres nowej witryny. Oczywiście strona może być oszustwem, przegotowanym przez fanów, ale także i w tym przypadku jest coś, co wskazuje na Quantic Dream. Domena zarejestrowana została przez francuską firmę, a studio ma swoją siedzibę w Paryżu.

Czekamy z niecierpliwością na jakieś konkrety i mamy nadzieję, że jest coś na rzeczy. Quantic Dream całkiem nieźle radzi sobie w klimatach morderstw i paranormalnych zjawisk. Słabiej natomiast w grach pokroju, wydanego przed dwoma laty Beyond: Dwie Dusze.

Quantic Dream pracuje nad grą nawiązującą do Fahrenheit

Sprawdź także:
Fahrenheit

Fahrenheit

Premiera: 16 września 2005
PC, PS2, XBOX

Fahrenheit to trójwymiarowa gra przygodowa z elementami akcji. Akcja Fahrenheit rozgrywa się w Nowym Jorku, w styczniu roku 2009. Miastem wstrząsa nagła fala brutalny...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   13:29, 21.01.2015
Fahrenheit to była rewelacyjna gra. Nie szło oderwać wzorku od Carly Valenti Szczęśliwy
0 kudosJackieR3   @   14:32, 21.01.2015
Carla w QTE bokserskich dawała czadu. Szczęśliwy No i cała gra do momentu aż nie zaszła fabularnie w jakieś dziwne klimaty była rewelacyjna.Mam nadzieję że jeżeli zrobią kontynuację to nie będzie takiego numeru jak z "Heavy Rain" że tylko dla konsolowców.
0 kudosbinio1   @   15:25, 21.01.2015
Cytat: JackieR3
Carla w QTE bokserskich dawała czadu. Szczęśliwy No i cała gra do momentu aż nie zaszła fabularnie w jakieś dziwne klimaty była rewelacyjna.Mam nadzieję że jeżeli zrobią kontynuację to nie będzie takiego numeru jak z "Heavy Rain" że tylko dla konsolowców.

Nie ma co żałować bo hr to padlina typu interakcyjny filmik bez większej ingerencji klikasz i leci dalej zobacz sobie na youtube i po sprawie. Natomiast Fahrenheit to rasowa gra. Kontynuacja tego dzieła bankowo zmiażdży. Wreszcie po wielu latach quantic poszedł po rozum do głowy i będzie GRA!
0 kudosJackieR3   @   15:53, 21.01.2015
Cytat: binio1
Wreszcie po wielu latach quantic poszedł po rozum do głowy i będzie GRA!

No cóż.Może dlatego że po wielu latach,nic na siłę,bez pośpiechu i bez skoku na kasę będzie jak piszesz GRA. Szczęśliwy
0 kudosFox46   @   17:07, 21.01.2015
Ja bym nie był tak optymistycznie nastawiony na dzień dobry że kontynuacja zniszczy system. Może to być zwykłe żerowanie na fanach tejże marki. Nie mamy pewności czy nie dadzą nam właśnie czegoś takiego jak właśnie ""Heavy Rain" czy "Beyond: Two Souls" pod osłoną marki Fahrenheit.

Bo jeżeli faktycznie tak będzie to tak czy inaczej sprawią że ta marka straci. Bo jak wiemy w Fahrenheitcie było więcej grania niż oglądania a w HR czy BTS było więcej oglądania niż grania.
0 kudosremik1976   @   17:25, 21.01.2015
Rewolucji na pewno nie będzie. Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond: Two Souls to są gry które różni od siebie tylko i wyłącznie opowiedziana w nich historia, a cała mechanika gier od lat jest niezmienna. Pewnie tym razem znowu będzie tylko nowa historyjka, a to czy gra będzie hitem zależy od jej jakości. Beyond: Two Souls pokazał, że jakość niestety spada, a szybkość powstania nowej produkcji mogą świadczyć o tym, że nie będzie raczej lepiej. Myślę, że Quantic Dream tym razem nieźle się przejedzie na tej grze. Jeden szablon można kilka razy wykorzystać, ale on już się dawno zużył i może zrobić niezłą plamę. Szkoda, że niektóre studia nie potrafią sobie odpuścić w odpowiednim momencie.
Dodaj Odpowiedź