David Cage - twórca m.in. Heavy Rain - kończy z thrillerami!

Kto śledzi karierę studia Quantic Dream, z którego pochodzi David Cage, wie, że firma w zasadzie od początku skupia się tylko i wyłącznie na thrillerach, w których główne skrzypce gra jakiś mniej lub bardziej zakręcony seryjny morderca.

@ 19.02.2010, 07:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3

David Cage - twórca m.in. Heavy Rain - kończy z thrillerami!

Kto śledzi karierę studia Quantic Dream, z którego pochodzi David Cage, wie, że firma w zasadzie od początku skupia się tylko i wyłącznie na thrillerach, w których główne skrzypce gra jakiś mniej lub bardziej zakręcony seryjny morderca. Wystarczy wymienić tutaj chociażby Fahrenheit oraz zbliżające się coraz większymi krokami Heavy Rain.

Co ciekawe, dyrektor Quantic Dream ma już dość siedzenia w tych jakże mrocznych klimatach i niedługo zacznie pracować nad czymś zupełnie innym, jak to sam Cage powiedział: "Heavy Rain to koniec mojej osobistej trylogii, w której próbuję opowiadać historie seryjnych morderców i skupiam się na gatunku thrillerów." Czego zatem możemy się w przyszłości spodziewać? Oczywiście David nie zdradza żadnych konkretów, rzucając jedynie enigmatycznymi: "kolejne wyzwanie", "pomysł na grę, która skupi się na trybie rozgrywek wieloosobowych i będzie to projekt niebywale ekscytujący" oraz "Jesteśmy bardzo zainteresowani kontrolerem wykrywającym ruchy, nad którym pracuje Sony, bez wątpienia chcemy go wykorzystać w jakiś sposób".

Na pierwsze sensowne i składne informacje musimy niestety jeszcze poczekać. Możecie być natomiast pewni, że gdy takowe się pojawią nie omieszkamy Was o tym powiadomić!

A tak ogólnie, co myślicie o decyzji Davida by zrezygnować z thrillerów? Quantic Dream bez wątpienia specjalizuje się w tym właśnie gatunku. Sądzę, że miło byłoby zobaczyć Heavy Rain 2 lub coś w ten deseń, podobnych gier jest bowiem jak na lekarstwo!

Sprawdź także:
Fahrenheit

Fahrenheit

Premiera: 16 września 2005
PC, PS2, XBOX

Fahrenheit to trójwymiarowa gra przygodowa z elementami akcji. Akcja Fahrenheit rozgrywa się w Nowym Jorku, w styczniu roku 2009. Miastem wstrząsa nagła fala brutalny...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   08:21, 19.02.2010
zrezygnowanie z thrillerów z których studio w jakiś sposób słynęło to trochę taki nóż w plecy bo jak zrobią jakąś nową grę to nie koniecznie może ona spodobać się graczom. Bo czy oni mają w ogóle doświadczenie z innymi gatunkami gier?