Hellblade to nie kolejne Heavenly Sword, wyjaśnia Ninja Theory

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o tym, że studio Ninja Theory pracuje nad nową grą, zatytułowaną Hellblade.

@ 18.08.2014, 14:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Hellblade to nie kolejne Heavenly Sword, wyjaśnia Ninja Theory

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o tym, że studio Ninja Theory pracuje nad nową grą, zatytułowaną Hellblade. Zwiastun projektu, który znajdziecie w podlinkowanej wiadomości, dość mocno przypomina Heavenly Sword, ale deweloper broni się, twierdząc, że to przypadek.

Głos w sprawie zabrał jeden z deweloperów, Dominic Matthews. Wyjaśnił on, że Hellblade to zupełnie nowa marka, a główna bohaterka, Senua nie występowała w żadnej dotychczasowej grze studia. To, że jest kobietą, wcale nie oznacza automatycznie, że jest w jakikolwiek sposób związana z Nariko (bohaterką Heavenly Sword).

"To zupełnie nowe IP. Senua to nowa postać. Nie ma to żadnego związku z Heavenly Sword", wyjaśnia Matthews, podkreślając, że ewentualne porównania są bezpodstawne.

"Widziałem, że ktoś pisał, iż Heavenly Sword w Thesaurus.com, to Hellblade. To nie jest tak, że my planujemy tego typu rzeczy. Naprawdę lubimy Heavenly Sword. Podobało nam się robienie tej gry. Po prostu lubimy robić kobiety protagonistki, wyglądające w odpowiedni sposób. I lubimy miecze. I lubimy piekło. O to chodzi".

Hellblade to nie kolejne Heavenly Sword, wyjaśnia Ninja Theory
Czyżby Hellblade było więc duchowym spadkobiercą Heavenly Sword? Niestety również nie.

"Nie. Nie powiedziałbym, że to duchowy spadkobierca Heavenly Sword, ponieważ to niesie ze sobą pewne oczekiwania. Myślę, że bezpieczniej jest powiedzieć, że jeśli podobało Wam się Heavenly Sword, to będziecie się też dobrze bawić w Hellblade. Jeśli byśmy powiedzieli, że to następca, ludzie oczekiwaliby określonej mechaniki rozgrywki albo projektów poziomów, bądź nawiązań do fabuły. To nowe IP. To zupełnie nowa gra. To zupełnie nowe postaci. To zupełnie nowy świat. Nie jest do niczego przyłączony. Ale jeśli podobało Ci się Heavenly Sword, Enslaved oraz inne nasze gry, to tutaj celujemy w coś podobnego".

Czyli sprawa jasna. Pozostaje czekać na więcej konkretów na temat produkcji, a w szczególności na jakiś gameplay. Całość zapowiada się bowiem bardzo apetycznie. Hellblade zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 4, nie wiemy jeszcze kiedy.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   14:56, 18.08.2014
Co się dziwią, jak nazwa aż się prosi o takie porównanie.
0 kudosFox46   @   15:10, 18.08.2014
No i sama bohaterka gry wygląda niemalże identycznie jak ta przygłupia z kuszą w Heavenly Sword tylko jakby starsza...
0 kudospawelecki96   @   16:35, 18.08.2014
Heavenly Sword było świetne, gdyby nawet inspirowali się tym tytułem to nie widzę w tym nic złego. Muszę przyznać, że polubiłem to studio i chętnie sprawdzę ich nowe dzieło.