Jak and Daxter: The Precursor Legacy (PS2)

ObserwujMam (23)Gram (8)Ukończone (15)Kupię (0)

Recenzja gracza - Jak and Daxter: The Precursor Legacy (PS2)


fischerowiec @ 23:24 25.04.2018
"fischerowiec"

Kolejna genialna platformówka od legendarnego studia Naughty Dog twórców gry Crash Bandicoot. Jedna z najlepszych gier platformowych na konsole PS2.Jak and Daxter: The Precursor Legacy

Pierwsza część rewelacyjnej trylogii o zielonowłosym elfie imieniem Jak oraz łasico podobnym futrzanym bohaterem imieniem Daxter.

Fabuła rozpoczyna się od sceny, gdy nasi dwaj bohaterowie eksplorują tajemniczą wyspę pełną ruin pradawnej rasy. Nasz futrzany towarzysz (wtedy jeszcze niefutrzany) wpada do zbiornika z substancją zwaną Dark Eco przez, przez co wynurza się już pod postacią "łasicy". Bohaterowie wyruszają na poszukiwanie sposobu na przywrócenie Daxterowi swojej dawnej formy, lecz pojawia się problem dużo większej wagi otóż dwaj mędrcy energii Dark Eco, którzy zamierzają skazić ziemię tą złą energią.

Historia jak to na platformówki przystało nie wgniata w fotel i sobie gdzieś tam po prostu jest, aby gra miała jakikolwiek sens. Przez całą grę bowiem będziemy skupiali się na czyszczeniu na max każdego z poziomów 16 poziomów. Robi się to bardzo przyjemnie oraz chętnie za sprawą wielu znajdźek, oraz prostych zagadek. Głównym zadaniem naszym jest kolekcjonowanie tzw. Power Cell, które pomogą nam odblokowywać kolejne etapy i popychać rozgrywkę do przodu.

Na tym polega cała gra i choć filozofii tutaj nie ma to produkcja naprawdę się nie nudzi nawet dziś.

Fenomenalna gra i obowiązkowa pozycja dla fanów platformówek i nie tylko. Gra zasłużyła na miano jednej z najlepszych gier PS2. Prawdziwy klasyk.


oceny graczy
Genialna Grafika:
Rok 2001, a już Naughty Dog wysoko postawiło poprzeczkę jeśli chodzi o grafikę. Utrzymywana w kreskówkowym stylu gra wygląda dobrze nawet dziś. Pełne detali i obiektów lokacje połączone ze sobą tworząc otwarty świat BEZ EKRANÓW ŁADOWANIA. Bez problemu można z ostatniej lokacji przejść do startowej. Jedna z najładniejszych gier PS2 jak nie najładniejsza.
Dobry Dźwięk:
Pasuje do lokacji lecz nie zapada w pamięć i tworzy jakiś klimat danego poziomu lecz nic szczególnego.
Genialna Grywalność:
Ciężko oderwać się od zdobywania kolejnych znajdźek i pokonywania kolejnych wrogów. Wyjątkowo wymagające i zróżnicowane poziomy nie nudzą ani na chwilę.
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Jak and Daxter: The Precursor Legacy (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?