Premiery miesiąca - styczeń 2018


Materdea @ 10:49 08.01.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Subnautica (PC)23 stycznia

Subnautica to nowe dzieło studia Unknown Worlds Entertainment, które na swoim koncie ma m.in. całkiem popularne w swoim czasie Natural Selection 2. Tym razem jednak deweloperzy nie przygotowali wieloosobowej strzelanki, a pomieszanie sandboksa, cRPG-a i gry survivalowej. Rozgrywka nastawiona jest na eksplorację podwodnego świata. Do dyspozycji gracza zostaje oddany nienaruszone przez nikogo, morskie środowisko, które trzeba zbadać, odkryć jego sekrety i zagospodarować.

Nadrzędnym celem, jest – jak wspomniałem – zwiedzanie akwenu. Czynimy to dzięki własnoręcznie zbudowanym łodziom podwodnym. Doskonale sprawdza się tu powiedzenie: „od zera do bohatera”. Najpierw nasze produkcje wyglądają licho i mizernie, lecz z czasem – pozyskując kolejne minerały, surowce, materiały – tworzymy coraz większe i potężniejsze środki transportu. W międzyczasie możemy poruszać się po jednostce, rozmawiać z załogą, a także samemu eksplorować nieznane terytoria.

Premiera Sabnautica to oczywiście wyjście gry z programu wczesnego dostępu na Steamie, w którym była od 16 grudnia 2014 roku.

The Inpatient (PlayStation 4/VR)23 stycznia

Until Dawn to produkcja ekskluzywna dla konsoli PlayStation 4, stworzona przez studio Supermassive Games w 2015 roku. W grze mieliśmy do czynienia z horrorem połączonym z elementami przygodówki, podejmowaliśmy wybory, których konsekwencje prześladowały nas na każdym etapie zabawy. W 2016 z kolei otrzymaliśmy spin-off serii pt. Rush of Blood, tym razem wykorzystujący możliwości techniczne urządzenia PlayStation VR – gogli do wirtualnej rzeczywistości.

Na tej samej zasadzie oparte jest The Inpatient – nowy tytuł wspomnianych producentów Until Dawn! Choć dzieło nie nosi odpowiedniej dla marki nazwy, to przedstawia wydarzenia sprzed 60 laty w stosunku do oryginału. Wcielamy się w postać pacjenta szpitala psychiatrycznego, który traci pamięć i musi dowiedzieć się dosłownie wszystkiego – od powodów, dla których się tu znalazł, kończąc na nazwisku.

Dragon Ball FighterZ (PC, Xbox One, PlayStation 4)26 stycznia

Dragon Ball FighterZ zostało oficjalnie zaprezentowane na – już - zeszłorocznych targach E3 w czerwcu. To kolejna produkcja spod szyldu niezwykle popularnego, mangowego uniwersum, lecz tym razem utrzymana nieco w innym klimacie. Nadal, oczywiście, mamy do czynienia z bijatyką, lecz deweloperzy ze studia Arc System Works (m.in. BlazBlue) postawili na system „tag battle”, w ramach którego kompletujemy drużynę kilku wojowników (w tym przypadku trzech) i przełączamy się między nimi w trakcie walki.

Areny są trójwymiarowe, aczkolwiek akcję obserwujemy z dwuwymiarowej kamery z boku. Clou programu będą oczywiście starcia sieciowe, lecz producenci zaoferowali też kampanię, w której poznajemy historię Androida 21.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?