Premiery miesiąca - styczeń 2018


Materdea @ 10:49 08.01.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Monster Hunter World (Xbox One, PlayStation 4)26 stycznia

Monster Hunter World to kolejna azjatycka pozycja w tym styczniowym zestawieniu najgorętszych premier! MHW stanowi doskonałe rozwinięcie idei serii – wcielamy się w postać najemnego łowcy, który jest po prostu rzucony na nowy kontynent – krainy nazwanej „Nowym Światem”. Trzon rozgrywki pozostał niezmieniony od lat, a zadaniem grającego, w pojedynkę lub ze znajomymi, jest wykonywanie zleceń dotyczących eliminowania ogromnych, dzikich zwierząt. Mierzymy się z nimi w długich i trudnych pojedynkach.

W Monster Hunter World fabuła ma drugorzędne znaczenie, ponieważ clou programu stanowi rozgrywka, a więc przyjmowanie zleceń na poczwary. Rodzajów pokrak jest naprawdę ogrom, sposoby ich zachowań są różnorodne, a nam w zadaniu przypada rozpracowanie każdej z nich. Przy czym otoczenie, po którym się poruszamy, działa na własnych zasadach, więc zastosowanie np. fortelu w postaci napuszczenia dwóch nieprzyjaciół na siebie i oglądanie ich walki jest jak najbardziej możliwe!

Wolfenstein II: The New Colossus - The Diaries of Agent Silent Death (PC, Xbox One, PlayStation 4)30 stycznia

The Diaries of Agent Silent Death to drugi dodatek fabularny do wydanego w zeszłym już roku Wolfenstein II: The New Colossus. Ostatnio, w The Adventures of Gunslinger Joe wydanym na początku listopada, mogliśmy podziwiać w roli głównej Josepha Stalliona – niegdysiejszego piłkarza, a dzisiaj pogromcę nazistów.

Z kolei w tym DLC model rozgrywki odwróci się o 180 stopni. Nadal, oczywiście, pozbywamy się Niemców okupujących Stany Zjednoczone w latach 60. XX stulecia, lecz tym razem wcielamy się w postać Jessiki Valiant – agentkę OSS, działającą teraz na terenie Kalifornii. Tam też przenosi się akcja rozszerzenia, a bohaterka – w odróżnieniu do Stalliona – skupia się na cichej eliminacji oponentów, zatem musimy polubić się ze skradaniem się oraz karabinem snajperskim, który zresztą ma na wyposażeniu.

Titan Siege (PC)30 stycznia

Titan Siege to typowe MMORPG osadzone w uniwersum fantasy, ze wszystkimi waletami, jak i wadami tego gatunku. Na szczęście deweloperzy – studio GamesCo – chcąc spróbować ukraść drobny kawałek z tortu posiadanego przez World of Warcraft, nie poszli drogą hegemona i oszczędzili na modelu biznesowym, rezygnując z abonamentu na rzecz free to play.

Historia przedstawiona w Titan Siege skupia się na dwóch dominujących nacjach zwanych tytanami, które po przetrwaniu ciężkich czasów rzucają się sobie do gardeł w celu totalnej dominacji nad światem. Gracze wcielają się w żołnierzy obu stron konfliktu, biorąc udział w zmaganiach wojennych.

Trzon rozgrywki to naturalnie grind, a więc nabijanie doświadczenia na ciągle odradzających się komputerowych przeciwnikach, wykonywanie fabularnych zadań, zdobywanie coraz lepszego ekwipunku i starcia z żywymi oponentami z opozycyjnego obozu.

Assassin’s Creed: Origins – The Hidden Ones (PC, Xbox One, PlayStation 4)styczeń

The Hidden Ones to pierwsze fabularne rozszerzenie dedykowane wydanemu w końcówce 2017 roku Assassin’s Creed Origins. DLC nie zaoferuje żadnych nowości w kwestii rozgrywki, oddając graczom jedynie nowy rozdział w historii Bayeka. Akcja rozgrywa się wiele lat po finale podstawowej wersji gry, a my trafiamy na Półwysep Synaj, na którym trwa walka między rzymskimi najeźdźcami, a egipskimi rebeliantami.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?