Premiery gier w marcu 2023


Materdea @ 10:59 06.03.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Mocny luty - słab... nie tym razem! Również tegoroczny marzec nie ma zamiaru odpuścić graczom, oferując m.in. takie produkcje jak Wo Long: Fallen Dynasty, dodatek do Forzy Horizon 5 - Rally Adventure - oraz długo oczekiwane Resident Evil 4 Remake.

Marzec rozpoczyna się z przytupem i nie zwalnia do samego końca. Na początku miesiąca dostajemy długo oczekiwanego soulslike’a - Wo Long: Fallen Dynasty, a pod koniec zaś czeka nas równie wyczekiwana premiera remake’u Resident Evil 4. Niech nie zwiodą Was kolejne tygodnie, ponieważ będzie się działo!

Wo Long: Fallen Dynasty - 3 marca

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


Gatunek soulslike nie zwalnia i dosłownie z każdym rokiem dostaje nowy, ciekawszy i bardziej rozbudowany tytuł. W lutym 2022 roku na rynek trafiło Elden Ring, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym zaś, niemal w rocznicę, na konsole starej i obecnej generacji - a także na komputery - trafi Wo Long: Fallen Dynasty od studia Team Ninja.

Wo Long: Fallen Dynasty toczy się w alternatywnym 184 roku, w trakcie Powstania Żółtych Turbanów w okresie Trzech Królestw, pod koniec dynastii Han w Chinach. Głównym bohaterem jest żołnierz-ochotnik wykreowany przez gracza, a jego zadaniem jest stawienie oporu tajemniczej inwazji demonów. Gameplay zaś stawia na dynamiczne pojedynki z niezwykle trudnymi i wymagającymi przeciwnikami (nierzadko kilkakrotnie większymi od nas samych), elementy cRPG-owe oraz eksplorację. Nowością jest system Moralności, związany z naszymi porażkami - dzięki niemu oponent może coś zyskać po pokonaniu gracza, a gdy do niego wrócimy, stać się jeszcze bardziej skomplikowanym.

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon - 17 marca

Switch


Dzięki studiu PlatinumGames już niebawem poznamy początki Bayonetty, a właściwie Cerezy - bowiem tak nazywała się wiedźma, zanim zajęła się tym, po czym poznaliśmy ją w oryginalnej trylogii slasherów. Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon bowiem przenosi gracza lata wstecz, kiedy Cereza była tylko uczennicą magii.

Rozgrywka nowej Bayonetty nieco odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w poprzedniczkach - z racji na to, iż jest to spin-off, stawia akcenty na nieco inne elementy. A dokładniej łączy ze sobą kilka mechanik. Gracz wciela się zarówno w postać Cerezy, jak i Cheshire - jej demona. Naszym zadaniem jest eksploracja zdradzieckiego lasu w poszukiwaniu mocy, która pozwoli uratować naszą matkę - w tym celu musimy mierzyć się zarówno z rozmaitymi przeciwnikami w formule zręcznościowego slashera, jak i pokonywać przeszkody w stylu platformowym i rozwiązywać zagadki środowiskowe niczym w rasowej przygodówce akcji.

Sprawdź także:

Have a Nice Death

Premiera: 22 marca 2023
PC, SWITCH

Have a Nice Death to zręcznościowa gra platformowa utrzymana w formacie roguelite, w której wcielamy się w samego Ponurego Żniwiarza. Za projekt odpowiada skromny zespół ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   11:25, 06.03.2023
W marcu dla mnie najbardziej interesujące na pewno są Resident Evil 4 Remake oraz Bayonetta Origins.
1 kudosBarbarella.   @   11:53, 06.03.2023
Oprócz Residentów jeszcze Have A Nice Death to fajnie się zapowiada. Szkoda że ciekawe odlotowe, nietypowe pomysły to z reguły małe niezależne produkcje.
0 kudospetrucci109   @   18:25, 06.03.2023
Have a nice Death faktycznie wygląda ciekawie ale ogólnie to niczego ciekawego w tym miesiącu nie ma.
0 kudosLucas-AT   @   20:15, 07.03.2023
Resident Evil 4 wlatuje oczywiście na premierę w steelbooku bez dyskusji.