Have a Nice Death (PC) - okladka

Have a Nice Death (PC)

Premiera:
22 marca 2023
Premiera PL:
22 marca 2023
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Have a Nice Death (PC)
Kawira @ 10:56 23.05.2022
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 6h 0min

+ czaswięcej

Have a Nice Death to zręcznościowa gra platformowa utrzymana w formacie roguelite, w której wcielamy się w samego Ponurego Żniwiarza. Za projekt odpowiada skromny zespół Magic Design Studios odpowiedzialny za m.in. Unruly Heroes.

Fabuła Have a Nice Death opowiada o perypetiach Śmierci - tej, która przychodzi po ludzi, którzy muszą przenieść się na drugą stronę lustra. Nasz bohater jest właścicielem firmy Death Inc., gdzie zajmuje się kolekcjonowaniem dusz zmarłych. Protagonista jednak zaczyna cieprieć na wypalenie zawodowe i udaje się na ulrop. W tym czasie jego pracownicy, Smutki (Sorrows), zaczęli jednak zbyt frywolnie podchodzić do swoich obowiązków - w efekcie czego szef musi przerwać wczasy, wrócić na Ziemię i pokazać, że to on zarządza przedsiębiorstwem.

Rozgrywka Have a Nice Death to platformówka 2D, gdzie dominującą umiejętnością jest zręczność gracza. Chodzi bowiem o walkę z rozmaitymi typami przeciwników, którzy charakteryzują się odmiennymi zachowaniami. Co więcej jednak, musimy nie tylko pokonywać szeregowych przeciwników, ale także mierzyć się z bossami oraz samym otoczeniem. Lokacje są bowiem generowane proceduralnie, a  w przypadku "śmierci" odblokowujemy nowe ulepszenia oraz bronie do użycia w następnej rozgrywce - tracąc jednak dotychczasowe zbiory. Czeka na nas łącznie ponad 30 sztuk oręża. Wraz z rosnącą siłą jesteśmy karani także klątwami, które mogą wzmocnić przeciwników, zwiększyć koszt leczenia itp.

Have a Nice Death 8 marca 2022 roku trafiło do programu Steam Early Access.

Screeny z Have a Nice Death (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosroxa175   @   12:12, 04.07.2023
Gra jest bardzo zabawna, przeciwnicy zaskakujący, a fabuła ciekawa i można wyczuć różne smaczki. Dumny Ponadto nakłanianie naszych pracowników do ciężkiej pracy może napsuć trochę krwi, bo ginie się bardzo często i gra wbrew pozorom nie jest taka łatwa to przynosi satysfakcję i pozwala na odstresowanie po ciężkim tygodniu. Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   16:46, 04.07.2023
Cytat: roxa175
gra wbrew pozorom nie jest taka łatwa

No właśnie. Smutny
Za to pomysł na fabułę genialny i odlotowy. Uśmiech Niestety zręcznościowe platformówki nie na moje panikujące nerwy.