Premiery gier we wrześniu 2022


Materdea @ 12:27 11.09.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Grounded - 27 września


PC, Xbox Series X|S, Xbox One

Grounded co prawda nie jest nową premierą, niemniej jednak po ponad dwóch latach nietuzinkowy tytuł Obsidian Entertainment wreszcie wychodzi z programów Steam Early Access (PC) i Game Preview (konsole Xbox).

Grounded to gra utrzymana w formule survivalu, lecz w niecodziennej konwencji - z odrobiną twistu. W grze wcielamy się bowiem w liliputa, którego głównymi przeciwnikami nie są zombie czy mordercy, a runo leśne i żyjące w nim owady - żuki, mrówki, ale też ludzie itd. Bohaterowie wcielają się w nim w ludzi wielkości mrówek i muszą stawiać czoła tym, co dla nas - ludzi o normalnych rozmiarach - jest w prawdziwym życiu raczej ciekawostką lub czymś od obserwacji.

Tytuł pozwala na własnoręczną kreację uzbrojenia przeciwko najgroźniejszym i najagresywniejszym mieszkańcom miejskiego ekosystemu (pająkom czy żołnierzom-mrówkom) - łuki, tarcze, miecze itp. Oprócz tego mierzymy się z koniecznością przetrwania w ekstremalnych warunkach, co jakiś czas - jeśli pozwalają nam zasoby - korzystając ze specjalnego drzewka technologicznego, usprawniając posiadany asortymenty i wyposażenie.

FIFA 23 - 30 września


PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Podobnie jak NBA 2K, również i najnowsza odsłona cyklu FIFA debiutuje w tym miesiącu. Choć co prawda nie stanowią one dla siebie bezpośredniego zagrożenia, to dość ciekawie jest obserwować rozwój obu tych marek.

FIFA 23 idzie tropem wytyczonym przez poprzednie odsłony serii, oferując graczowi wzięcie udział w meczach z pomiędzy ulubionymi drużynami z lig na całym świecie. Oprócz klasycznego wariantu, w którym gracz kontroluje cały zespół, do dyspozycji oddano również szereg innych trybów. Możemy również obrać rolę trenera, pokierować karierą samodzielnie wykreowanego zawodnika w fabularyzowanym module, a także rozgrywać klasyczne mecze przez sieć. Do dyspozycji pozostaje też wariant ulicznego footballu - Volta.

Pierwszą sporą nowością w next-genowych wydaniach nowej FIF-y jest kolejna odsłona silnika odpowiedzialnego za fizykę i zachowanie piłkarzy - HyperMotion 2. Technologia korzysta z faktycznych nagrań z meczów i algorytmu do nauki maszynowej, który analizuje ruchy zawodników, by następnie generować całkiem nowe animacje.

Drugą dużą zmianą w rozgrywce jest dodanie dwóch kobiecych lig - Barclays Women's Super League (angielska) oraz Division 1 Arkema (francuska). Ponadto w grze pojawiły się dwie równoległe imprezy - FIFA World Cup Qatar 2022 oraz kobiecy odpowiednik, FIFA Women's World Cup Australia & New Zealand 2023.

Sprawdź także:

Grounded

Premiera: 27 września 2022
PC, XBOX ONE

Grounded to lekko prześmiewczy survival od autorów m.in. The Outer World, studia Obsidian Entertainment. Bohaterowie wcielają się w nim w ludzi wielkości mrówek i muszą s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   18:26, 11.09.2022
Z góry przepraszam za spóźnienie - dzieją się czasem nieprzewidziane rzeczy! Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   20:35, 11.09.2022
No gdybym miała święcenia kapłańskie to dostałbyś ode mnie rozgrzeszenie. Dumny
A z gier to Grounded ciekawie się zapowiada . Twórcy oglądali chyba film "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki" . Szczęśliwy No i Steelrising to też fajny pomysł ,.The Last Of Us czekam na wersje pecetową.
0 kudoszubal22   @   02:54, 12.09.2022
Mocno liczyłem na Steelrising. Spiders to studio, które z każdą grą szło coraz mocniej do przodu jeśli chodzi o jakość. Niby fakt, Steelrising to nie typowy RPG jak inne ich gry, tylko soulslike, na dodatek połączony z ciekawym settingiem (czasy rewolucji francuskiej), co mnie już dawno kupiło. Opinie o grze są raczej stonowane, do tego optymalizacja też ponoć nie zachwyca. Chyba pozostanie czekać na porządny patch i jakąś zniżkę Dumny
Poza tym, myślę nad daniem szansy nowemu NBA kiedyś. Co chwila łamię się w realu, to może chociaż w grze coś porzucam na boisku hehe.
0 kudospetrucci109   @   10:23, 12.09.2022
Dla mnie zdecydowanie nr 1 tego zestawienia jest Monkey Island. Reszta nie soacjalnie mnie interesuje.
0 kudosMgła   @   11:26, 12.09.2022
Bardzo lubię gry Spiders zatem Steelrising na pewno sprawdzę gdy spadnie cena i poprawią optymalizację. Wyczekuję też Soulstice. Dobrych slasherów nigdy za wiele więc trzymam kciuki za ten projekt.
Dodaj Odpowiedź