Premiery gier we wrześniu 2022


Materdea @ 12:27 11.09.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Return to Monkey Island - 19 września


PC, Nintendo Switch

Nikt nie spodziewał się, że powrót tak legendarnej, ale jednak dość staroświeckiej, marki jaką jest Monkey Island, będzie w 2022 roku możliwy. A jednak - produkcja autorstwa Terrible Toybox i Lucasfilm Games ukazuje się; i to w tym miesiącu!

Historia Return to Monkey Island prezentuje wydarzenia, które miały miejsce po pierwszych dwóch częściach cyklu, czyli The Secret of Monkey Island oraz Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge. Reżyserią zajmuje się sam Ron Gilbert - jeden z oryginalnych twórców pierwszych dwóch gier. Napisania scenariusza podjął się ponownie Dave Grossman, a Guybrush Threepwood znów przemawia głosem aktora Dominica Armatora.

Rozgrywka co do joty pozostaje tą samą, doskonale znaną z czasów świetności przygodówek point & click. Ręcznie rysowane, statyczne tła, charakterystyczna - choć już nie utrzymana w pixelartowej konwencji - kreska oraz stylistyka samych postaci, a także szereg zagadek środowiskowych, których rozwiązanie przybliża nas do poznania finału historii kolejnych przygód Guybrusha.

Serial Cleaners - 22 września


PC, Xbox One, PlayStation 4

Serial Cleaners to kontynuacja ciepło przyjętego Serial Cleaner - skradankowo-przygodowej gry zręcznościowej od polskiego studia Draw Distance. Podobnie jak poprzedniczka, tytuł ten również skupia się na niecodziennym motywie "czyścicieli" ciał, którzy muszą ukryć swoje działania na miejscu zbrodni przed śledczymi.

Serial Cleaners osadza akcję w szalonych latach 90. ubiegłego stulecia. Znów wcielamy się w wykonawców tytułowej profesji, których zadaniem jest pozbycie się dowodów rzeczowych - a konkretnie ciał - z miejsca zbrodni zanim policjanci połapią się, co tak naprawdę zaszło. Największą zmianą względem oryginału jest ilość bohaterów. Mamy ich czterech - kontrolujemy ich naprzemiennie. Każdy z protagnistów ma inny sposób działania. Jeden np. nie przejmuje się pozostawianą wszędzie krwią i jedyne na czym mu zależy to poćwiartowanie i spalenie truchła. Drugi z kolei działa bardzo po cichu, eliminując wszystkie ślady - włączając to ścieranie juchy ze ścian. Całość zaś obserwujemy z rzutu izometrycznego kamery.

Sprawdź także:

Grounded

Premiera: 27 września 2022
PC, XBOX ONE

Grounded to lekko prześmiewczy survival od autorów m.in. The Outer World, studia Obsidian Entertainment. Bohaterowie wcielają się w nim w ludzi wielkości mrówek i muszą s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   18:26, 11.09.2022
Z góry przepraszam za spóźnienie - dzieją się czasem nieprzewidziane rzeczy! Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   20:35, 11.09.2022
No gdybym miała święcenia kapłańskie to dostałbyś ode mnie rozgrzeszenie. Dumny
A z gier to Grounded ciekawie się zapowiada . Twórcy oglądali chyba film "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki" . Szczęśliwy No i Steelrising to też fajny pomysł ,.The Last Of Us czekam na wersje pecetową.
0 kudoszubal22   @   02:54, 12.09.2022
Mocno liczyłem na Steelrising. Spiders to studio, które z każdą grą szło coraz mocniej do przodu jeśli chodzi o jakość. Niby fakt, Steelrising to nie typowy RPG jak inne ich gry, tylko soulslike, na dodatek połączony z ciekawym settingiem (czasy rewolucji francuskiej), co mnie już dawno kupiło. Opinie o grze są raczej stonowane, do tego optymalizacja też ponoć nie zachwyca. Chyba pozostanie czekać na porządny patch i jakąś zniżkę Dumny
Poza tym, myślę nad daniem szansy nowemu NBA kiedyś. Co chwila łamię się w realu, to może chociaż w grze coś porzucam na boisku hehe.
0 kudospetrucci109   @   10:23, 12.09.2022
Dla mnie zdecydowanie nr 1 tego zestawienia jest Monkey Island. Reszta nie soacjalnie mnie interesuje.
0 kudosMgła   @   11:26, 12.09.2022
Bardzo lubię gry Spiders zatem Steelrising na pewno sprawdzę gdy spadnie cena i poprawią optymalizację. Wyczekuję też Soulstice. Dobrych slasherów nigdy za wiele więc trzymam kciuki za ten projekt.
Dodaj Odpowiedź