Premiery gier we wrześniu 2022


Materdea @ 12:27 11.09.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

NBA 2K23 - 9 września


PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

W tym roku studio Visual Concepts i firma 2K Games przygotowały w NBA 2K23 kolejne modyfikacje dla najbardziej krytykowanych rozwiązań. Choć seria poświęcona wirtualnej koszykówce jest monopolistą, to mimo wszystko nie pozwala sobie na zastój - choć mogą przerażać praktyki komercjalizujące wirtualną rozrywkę (sławetne uwiązanie progresu gracza do zdobywanych punktów VC).

Niemniej jednak gameplay w tegorocznej odsłonie to kilka ciekawych nowości: przede wszystkim przemodelowany system atrybutów dla umiejętności rzucania, zmodyfikowany system odznak, a także kolejna wersja wskaźnika przy oddawaniu rzutów. Ponadto usprawnieniom poddano (kolejny raz) grę w obronie oraz wchodzenie na kosz przy drive'ach, a także takie mechaniki jak drużynowy Takeover. Istotnym “ficzerem” jest też cały nowy tryb związany z karierą Michaela Jordana.

Splatoon 3 - 9 września


Nintendo Switch

Splatoon 3 to nowa gra ekskluzywna poświęcona konsoli Nintendo Switch. Tytuł stanowi kontynuację rozwiązań, z których ta sympatyczna seria trzecioosobowych strzelanek zasłynęła - dynamicznej akcji, kolorowej oprawy wizualnej oraz tony zabawy!

W trzeciej odsłonie Splatoon przenosimy się z Inkopolis do nowego regionu o nazwie Splatlands. Gracz ponownie staje się częścią jednej z dwóch drużyn, które składają się z Inklingów - kolorowych ludzików biorących udział w wyzwaniu polegającym na oblewaniu się farbą. Ta z kolei służy za podstawową amunicję do ichniejszych broni. Wystrzeliwana z karabinów farba służy nie tylko do atakowania przeciwników, ale także zalewania planszy, co jest jednym z celów całej zabaw. Po zrobieniu takiego "kleksa", Inklingi mogą się w niego wtopić, zmieniając formę, i tym samym szybciej poruszać po otoczeniu.

Sprawdź także:

Grounded

Premiera: 27 września 2022
PC, XBOX ONE

Grounded to lekko prześmiewczy survival od autorów m.in. The Outer World, studia Obsidian Entertainment. Bohaterowie wcielają się w nim w ludzi wielkości mrówek i muszą s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   18:26, 11.09.2022
Z góry przepraszam za spóźnienie - dzieją się czasem nieprzewidziane rzeczy! Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   20:35, 11.09.2022
No gdybym miała święcenia kapłańskie to dostałbyś ode mnie rozgrzeszenie. Dumny
A z gier to Grounded ciekawie się zapowiada . Twórcy oglądali chyba film "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki" . Szczęśliwy No i Steelrising to też fajny pomysł ,.The Last Of Us czekam na wersje pecetową.
0 kudoszubal22   @   02:54, 12.09.2022
Mocno liczyłem na Steelrising. Spiders to studio, które z każdą grą szło coraz mocniej do przodu jeśli chodzi o jakość. Niby fakt, Steelrising to nie typowy RPG jak inne ich gry, tylko soulslike, na dodatek połączony z ciekawym settingiem (czasy rewolucji francuskiej), co mnie już dawno kupiło. Opinie o grze są raczej stonowane, do tego optymalizacja też ponoć nie zachwyca. Chyba pozostanie czekać na porządny patch i jakąś zniżkę Dumny
Poza tym, myślę nad daniem szansy nowemu NBA kiedyś. Co chwila łamię się w realu, to może chociaż w grze coś porzucam na boisku hehe.
0 kudospetrucci109   @   10:23, 12.09.2022
Dla mnie zdecydowanie nr 1 tego zestawienia jest Monkey Island. Reszta nie soacjalnie mnie interesuje.
0 kudosMgła   @   11:26, 12.09.2022
Bardzo lubię gry Spiders zatem Steelrising na pewno sprawdzę gdy spadnie cena i poprawią optymalizację. Wyczekuję też Soulstice. Dobrych slasherów nigdy za wiele więc trzymam kciuki za ten projekt.
Dodaj Odpowiedź