Premiery miesiąca - maj 2020


Materdea @ 11:16 06.05.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Maj 2020 roku stał przede wszystkim dwiema premierami - The Last of Us: Part II oraz Wasteland 3. Niestety, nie dojdą one do skutku przez pandemię koronawirusa. Wielka szkoda. A zakładając, że tuż za rogiem zbliża się sezon ogórkowy, to najbliższy termin na dosadniejsze gry będzie dopiero jesienią.

Maj zapowiadał się naprawdę bardzo ciekawie. Miało być Wasteland 3, miało być The Last of Us: Part II, a skończyło się tak, jak możecie przeczytać na poniższych stronach. Niby nie jest najgorzej, niemniej mogło być lepiej. Oby nadchodzące miesiące były bardziej owocne dla graczy.

The Wonderful 101: Remastered (PC, PlayStation 4, Nintendo Switch) – 7 maja


The Wonderful 101: Remastered to pierwszy z czterech projektów-niespodzianek, ogłaszanych cyklicznie przez studio PlatinumGames. Oryginał ukazał się na rynku w 2013 roku i był nietypową grą akcji dedykowaną konsoli Nintendo WiiU.

W remasterze wszystkie elementy pierwowzoru zostaną zachowane. Tłem dla wydarzeń jest futurystyczny konflikt między ludzkością, a terrorystyczną organizacją Federacja Geathjerk. Wcielamy się w postać jednego z superbohaterów zdolnych ocalić Ziemian oraz całą cywilizację. Wraz z grupą innych postaci o nadludzkich zdolnościach łączymy siły, by odeprzeć zło.

Rozgrywka skupia się właśnie na aspekcie grupy superbohaterów. Bowiem im mamy ich więcej, tym więcej umiejętności posiadamy, a także możemy wykonać inne, bardziej skomplikowane ruchy. Jak np. tworzyć mosty łączące jedne elementy z drugimi, galaretowatą formę do odbijania pocisków itd. Akcja ukazana jest w rzucie izometrycznym, zaś gameplay często składa się z mniej lub bardziej logicznych zagadek środowiskowych. Naturalnie w The Wonderful 101: Remastered mamy też sekwencje walki.

Maneater (PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch) – 22 maja


Gry wideo nie ograniczają nikogo i niczego – każda, nawet najgłupsza lub najodważniejsza wizja może zostać zrealizowana. Chociaż sytuacja z Meneater nie jest ani najgłupsza, ani najodważniejsza, to i tak wyróżnia się na tle dotychczasowych produkcji.

W produkcji studia Tripwire Interactivie, która jest grą akcji z elementami przygodowymi oraz RPG, wcielamy się w ludojada. Rekina ludojada, tego teoretycznie najgroźniejszego rodzaju. Naszym zadaniem zaś jest kilka spraw – przede wszystkim zwiedzanie oceanicznej flory. Rozgrywkę rozpoczynamy niedoświadczonym, chciałoby się rzec – rekinkiem. W miarę jak zaczynamy zjadać mniejsze, również żyjące w wodzie, zwierzątka, nasza „postać” awansuje. Dzięki temu w pewnym momencie możemy zacząć siać postrach nie tylko pośród innych ryb, lecz także ludzi.

Sam element walki to osobny mechanizm, polegający na zaawansowanych ruchach paszczą, ciałem itd. Do każdego z typów oponentów podchodzimy inaczej. Nie bez znaczenia jest zmysł taktyczny, bowiem człowiek jest w stanie dość sprawnie dostrzec nadpływające zagrożenie.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   14:13, 06.05.2020
Ala nędza w tym miesiącu...
0 kudosMicMus123456789   @   18:33, 06.05.2020
Moim tytułem numer jednej w tym miesiącu będzie Maneater, którego nie mogę się już doczekać Szczęśliwy
0 kudosfrycek88   @   09:39, 17.05.2020
Padaka kompletna, po raz pierwszy nie ma nic co by mnie ciekawiło.
0 kudosdabi132   @   10:47, 17.05.2020
Niestety, maj pod względem premier jest dosyć słaby. Za to czerwiec i lipiec, to będzie gorący okres - przynajmniej dla mnie. Desperados III, The Last of Us Part II, potem w lipcu Ghost of Tsushima. Będzie w co grać.