Tomb Raider: Underworld (Xbox 360) - okladka

Tomb Raider: Underworld (Xbox 360)

Premiera:
18 listopada 2008
Premiera PL:
28 grudnia 2008
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (28)Gram (9)Ukończone (8)Kupię (5)

Opis Tomb Raider: Underworld (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 33h 8min

+ czaswięcej

Nowa odsłona przygód najsłynniejszej postaci gier komputerowych zatytułowana Underworld jest dla zacnej serii nowym początkiem, albowiem po raz pierwszy saga w pełni wkracza w erę konsol i sprzętu hardware oraz software nowej generacji, choć developer nie zapomniał również o starszych maszynach.

Szczególnemu unowocześnieniu uległa przede wszystkim otaczająca bohaterkę w czasie podróży flora. Najbardziej zaawansowane algorytmy i technologie graficzne pozwalają odtworzyć na ekranie tak drobne - ale zarazem ważne i klimatyczne - detale jak głębokie ślady w grząskim bajorze, pojedyncze krople deszczu na kostiumie pani archeolog czy też mokry piasek na kolanach w czasie przyjmowania pozycji kucającej! Ciała zabitych przeciwników (także zwierzęcych) teraz pozostają wśród drzew i natury, nie zaś w tajemniczy sposób znikają, jak to miało miejsce dotychczas. Pozostaną tam, aż do samego wystygnięcia i rozkładu, co rzecz jasna nie będzie do zaobserwowania w czasie zabawy. Także zdeformowane elementy otoczenia jak zwalone kolumny, drzewa czy głazy pozostaną na swoim nowym miejscu już na stałe, na co pozwoli niesamowita moc obliczeniowa najnowszych konsol i PeCetów, co studio Crystal Dynamics postanowiło wykorzystać w stu procentach. Wszystkie detale na konsolach Sony PlayStation 2 oraz Nintendo Wii także będą obecne, lecz widoczne w mniejszych stopniu.

Proces "next-genowości" przeszły także animacje protegowanej. Specjalnie na potrzeby stworzenia nowej palety ruchów i kroków zorganizowano sesję motion-capture, dzięki czemu przemieszczanie się i akrobacje wyglądają niczym wycięte z największych hitów kina akcji.

Akcja Underworld kontynuuje historię opowiedzianą w Tomb Raider: Legend. Lara Croft ponownie zwiedzi nieprawdopodobnie piękną naturę choćby na meksykańskiej ziemi, czy też bardziej południowej części Ameryki. Oczywiście, podtytuł o nowej przygodzie mówi właściwie sam za siebie...

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Tomb Raider: Underworld (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosEmotiCon   @   19:45, 02.06.2009
Jedna z najlepszych gier. Bardzo mi się podoba. Dobrze, że ją kupiłem. Grafika jest super. Sterowanie też.
0 kudosJUSTYNA130482   @   17:33, 02.09.2009
Super gierka, ładna grafika i dźwięk Uśmiech
0 kudosDzielnyTabaluga   @   22:00, 16.01.2011
Rewelacja! Doskonała pod każdym względem. Grafika, muzyka, fabuła. Łatwe sterowanie i jak zwykle mnóstwo zagadek. Polecam Uśmiech